Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
2 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 2 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

07.01.2010 Lajmi I Fundit Nga Vendi

Shko poshtë

07.01.2010 Lajmi I Fundit Nga Vendi

Mesazh  SpLaSh prej Fri Jan 08, 2010 1:40 am


Prifti: Situata normalizohet brenda 10 ditesh

Ne vijim te fjales se tij ne Top Story ne Top Channel, ministri i Energjitikes, Dritan Prifti, tha se sipas parashikimeve situata ne kaskaden e Drinit pritet te normalizohet brenda 10 diteve.

“Ne bazohemi ne te dhenat e Sherbimit Meteorologjik te Ministrise se Mbrojtjes, ndersa qeveria italiane do vendose ne dispozicion satelitin e saj per te parashikuar prurjet e ardheshme te Drinit. Do te nise puna prej ENEL, shoqerise italiane te studimeve hidrike, per te pare niveline debores, prurjet e Drinit per 15 ditet e ardheshme. Mendoj qe ne nje hark kohor per 1 jave apo 10 dite situata do normalizohet ne Kaskaden e Drinit. Jemi vetem 2 metra mbi nivelin minimal te Fierzes, 292 metra nga 290 qe eshte niveli minimal”, u shpreh ministri Prifti.

Nderkohe, deputeti socialist si dhe ish drejtori i KESH-it, Andis Harasani tha me pare se tashme e rendesishme eshte te kalohet situata, te evitohen humbjet ne njerez dhe me pas pergjegjesite. Ndersa Pajtim Bello shkoi me tej duke kerkuar nisjen e nje hetimi nga ana e prokurorise per te zbardhur ngjarjen.
avatar
SpLaSh

Posts : 298
Join date : 22/12/2009
Age : 25
Location : AlbaNia KuKeS

Shiko profilin e anëtarit http://wWw.KuKsI.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi