Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

09.01.2010 Lajmi I Fundit Nga Vendi

Shko poshtë

09.01.2010 Lajmi I Fundit Nga Vendi

Mesazh  SpLaSh prej Sat Jan 09, 2010 2:33 pm


Permbytjet ne shifra, 10100 ha toke, 2205 shtepi...

Ne Ultesiren e Shkodres vazhdon situata dramatike. Te dhenat e fundit te Ministrise se Brendshme, qe i perkasin oreve te vona te nates se mbremshme tregojne per rritjen e numrit te personave te evakuuar.

Sipas Shtabit te Emergjences, po vazhdon intensivisht evakuimi kryesisht ne bashkine e Shkodres ne lagjet Baçallek, Ajasem e Livade.

Gjate operacioneve ne terren jane evakuuar edhe 1067 krere bageti.

Sipas komunikates se leshuar nga Ministria e Brendshme, njofton se u zhvillua mbledhja e posaçme me drejtuesit e komunes Dajc, ku u percaktuan masat konkrete per te nderhyre me ndihma ushqimore, asistence shendetesore dhe plotesimin e kushteve me imediate per jetese te komunitetit qe eshte evakuuar brenda komunes, kryesisht ne fshatin Pentar te Dajcit.

Kjo komune ka edhe numerin me te madh te shtepive te permbytura dhe njekohesisht numrin e banoreve te evakuuar.

Eshte bere nderkohe edhe atashimi i perfaqesuesve te ushtrise prane çdo kryetari komune te permbytur, me qellim qe operacionet e evakuim shpetimit dhe te ndihmave ushqimore qe do te dergohen ne komunat Dajç, Ana Malit, Berdice, Bushat dhe Bashkia Shkoder te jene sa me efektive.
avatar
SpLaSh

Posts : 298
Join date : 22/12/2009
Age : 25
Location : AlbaNia KuKeS

Shiko profilin e anëtarit http://wWw.KuKsI.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi