Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

11.01.2010 Lajmi I Fundit Nga Vendi

Shko poshtë

11.01.2010 Lajmi I Fundit Nga Vendi

Mesazh  SpLaSh prej Mon Jan 11, 2010 4:59 pm


Permbytja, zgjerohet harta

Komiteti Nderministror i Emergjences njofton se gjate se henes kane nisur operacionet per evakuimin e 160 personave ne fshatin Mali Jushit, Obot, Ura e Gjon Lulit, Velipoje, Rrethine, si dhe ne lagjet e qytetit Bahçallek dhe Livadhe.

Sipas njoftimit zyrtar gjate se dieles u shperngulen nga zonat e permbytura 33 persona te nente familjeve ne Pentare dhe Obot. Nderkohe qe strukturat e ushtrise vazhdojne punen per rregullimin e argjinaturave kryesisht ne komunen e Dajcit.

Strukturat ushtarake greke po aktivizohen ne largimin e ujrave me pompa prane stacionit te pompave ne Draqin, ndersa disa prej forcave ushtarake shqiptare vazhdojne te mbeshtesin strukturat e OSSH per riparimin e defekteve elektrike ne fshatin Mali i Jushit ne Bushat.

Sipas Komitetit Nderministror, thuhet se 400 hektare te tjera toke jane permbytur, duke shkuar ne kuoten e 10 mije e 400 hektareve ne total.

Ne harten e ketij komiteti tashme eshte perfshire edhe komuna Rrethina, ku jane permbytur gjate oreve te fundit edhe 300 hektare toke dhe 16 shtepi.

Nderkohe qe Ministria e Arsimit ka vendosur dergimin e psikologeve te shkollave te mesme ne qarkun e Shkodres, ne qendrat e pritjes se komunitetit te evakuuar.
avatar
SpLaSh

Posts : 298
Join date : 22/12/2009
Age : 25
Location : AlbaNia KuKeS

Shiko profilin e anëtarit http://wWw.KuKsI.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi