Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
2 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 2 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

12.01.2010 Lajmi i fundit nga Vendi

Shko poshtë

12.01.2010 Lajmi i fundit nga Vendi

Mesazh  SpLaSh prej Tue Jan 12, 2010 8:06 pm


Shkoder, rritet niveli i ujit brenda qytetit

Gjate nates te se henes dhe mengjesin e se martes ne qytetin e Shkodres niveli i ujit neper rruge eshte rritur edhe me disa centimetra te tjere.

Ne lagjen Xhabije dhe ne zonen e banuar te quajtur Livadhet thellesia shkon nga 35 centimetra deri ne gjysme metri. Ndersa ne zonen e banuar qe ndodhet fare prane liqenit thellesia eshte shume me e madhe se kaq.

Grumbullimi i ujit ne keto zona ka ndodhur per shkak te zgjerimit te liqenit por edhe nga bllokimi i kolektoreve shkarkues te ujrave te larta. Kanalizimet nuk funksionojne me per shkak te rritjes se nivelit te liqenit te shkodres dhe pervec kesaj jane bllokuar edhe kanalizimet e ujrave te zeza.

Qarkullimi ne disa pjese te qytetit eshte renduar. Nderkohe qe ka nisur puna per te pastruar disa zona me ane te pompave te ujit ne zonen e xhabijes si dhe ne Dobrac ku ndodhen edhe depozitat e ujesjellesit.
avatar
SpLaSh

Posts : 298
Join date : 22/12/2009
Age : 25
Location : AlbaNia KuKeS

Shiko profilin e anëtarit http://wWw.KuKsI.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi