Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
2 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 2 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

13.01.2010 Lajmi i fundit nga Vendi

Shko poshtë

13.01.2010 Lajmi i fundit nga Vendi

Mesazh  SpLaSh prej Wed Jan 13, 2010 6:27 pm


Permbytjet, Prokuroria nis hetimet

Prokuroria nis kalimin ne site te KESH-it per te pare nese ky institucion ka pergjegjesi ne ceshtjen e permbytjeve masive te dhjetra fshatrave ne Shkoder.

Per t’i dhene ne pergjigjje dyshimeve nese eshte zbatuar apo jo rregullorja e digave burime te prokurorise se Shkodres pohuan per Top Channel se eshte kerkuar te verifikohet nga secili prej institucioneve qe kane pergjegjesi per situaten te japin raporte per procedurat qe jane ndjekur dhe rregulloret qe duhet te zbatonte gjithsecili prej tyre.

Burime konfidenciale pohuan per Top Channel se pjesetare te prokurorise i kane derguar nje shkrese te tille edhe Korporates Energjitike Shqiptare, e pasi keto raporte te grumbullohen prokuroria do t’i vendose nje emer arsyeve qe sollen permbytjet kete fillim viti.

Por nga ana tjeter zyrtarisht Prokuroria e Pergjithshme deklaron se nuk ka hetime te mirefillta per permbytjet nga Fierza dhe kalimin ne situate emergjence te vendit.

Prokuroria e Shkodres cila mbulon fshatrat e permbytura, flet me zera jo zyrtare duke konfirmuar se secili nga institucionet perkatese sikurse Ministria e Energjitikes apo KESH-i deri tek strukturat qe merren me kontrollin e argjinatures duhet te dorezojne ne duart e prokuroreve raportet per detyrat qe duhet te zbatonte secili.

Pyetjes se Top Channel drejtuar zyrtareve te kesaj prokurorie nese kane nisur apo jo hetimet ata ju pergjigjen konkretisht as po dhe as jo, duke shtuar se prokuroria do vendose cfare do behet me tej menjehere sapo te kaloje faza e emergjences. Me tej zyrtaret e prokurorise shtuan se se shpejti do kete edhe nje deklarate publike.
avatar
SpLaSh

Posts : 298
Join date : 22/12/2009
Age : 25
Location : AlbaNia KuKeS

Shiko profilin e anëtarit http://wWw.KuKsI.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi