Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
2 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 2 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

14.01.2010 Lajmi i fundit nga Bota

Shko poshtë

14.01.2010 Lajmi i fundit nga Bota

Mesazh  SpLaSh prej Thu Jan 14, 2010 5:12 pm


Permbytjet, SHBA e BE ndihme per rehabilitimin

Shtetet e Bashkuara te Amerikes dhe komuniteti europian kane premtuar ndihme deri ne rehabilitimin e plote te zones se Shkodres, e cila eshte demtuar rende prej permbytjeve te diteve te fundit.

Ambasadori amerikan John Withers deklaroi se neser do te jepen te dhena per fazen e pare te ndihmes nga SHBA-te qe do te ndiqet nga nje tjeter faze qe konsiston ne kthimin e njerezve ne shtepi.

Po ashtu ambasadori i KE-se Helmut Lohan u shpreh se komuniteti nderkombetar ka shprehur solidaritet konkret si ne eksperte ashtu edhe ne shperndarjen e ndihmave.

"BE dhe shume vende anetare kane treguar solidaritet, qe nuk perfundon ketu. Ne do te jemi ketu ne rikuperimin dhe rehabilitimin e zones", u shpreh Lohan.

Presidenti i vendit Bamir Topi deklaroi nga ana e tij se situata kritike tashme ka kaluar, ndersa nga dita ne dite vihet re terheqje e ujerave dhe permiresim i situates.

"Vleresoj impenjimin e treguar dhe solidaritetin e shfaqur ne keto dite te veshtira. Iu bej thirrje te gjitheve te vazhdojne ne evidentimin e demeve me qellim qe gjithcka te kompensohet mbi bazen e nje gjykimi profesional", u shpreh Topi, duke kerkuar po ashtu bonifikimin substancial.

Deklarata e Topit u dha nga Shkodra, ne fshatin Obot, ne nje prej zonave me te goditura nga permbytjet. Kreu i shtetit organizoi nje vizite ne terren sebashku me ambasadorin Withers, Lohan si dhe ambasadorin e Spanjes ne vendin tone, Manuel Montobbio.
avatar
SpLaSh

Posts : 298
Join date : 22/12/2009
Age : 25
Location : AlbaNia KuKeS

Shiko profilin e anëtarit http://wWw.KuKsI.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi