Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
2 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 2 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

Noizy-Kadala Kadale

Shko poshtë

Noizy-Kadala Kadale

Mesazh  Leoo prej Thu Jan 14, 2010 7:37 pm

Ky tekst u dergua nga Leoo -

edhe nji tjeter,edhe nji bit,
edhe nji veper te gjall,edhe nji hit,
edhe nji klab ku krejt femnat jon tuj desh,
edhe nji nat OTR con venin pesh
edhe nji here zoni im deperton,
emri jon permendet trupi kokra kokra tbon
ma mer menja se ktu ka dashni,
ce ku osht dera nuk ka vend per inatci

kadale kadale i hymi krejt ksaj valle,
kosov shqipni moj zemer o ku ku ti krej i kalle,
tash merre qet e qet dridh trupin leht e leht,
mos um prekt n'tela se ky tipi asht i m'preht,

noshta - ty nuk ta ni sonte - ti don me piii,
sonte po ta them moj ciko se po du me t'....
merre shoqet tuja e marr un shokt emi,
shadow, blazer,gjino noizy edhe mali g

a a un t'boj me kesh a a un t'shti me u desh,
kush na ka inati un e nxjerr perjasht prej veshes,
asht otr'i me kuroren krejt prej ari, (thuja shpejt)
kush na ka inatin t'vi t'na kapi prej ...

ahhh kush e tha qat fjal kto cunat jan rrugaca,
mos rri me ato moj te keqen mami ato cunat jan palaca,
mo bree ja fute kot kqyr se po t'vjen era
sepse - cikat e mamit zemer vdesin per gangsterra

ref 2 { kadale kadale hini krejt ne valle,
na jem mbretri pse kujton se sen na nale,
kadale kadale smoking mariuhana,
na jem pidh some se keshtu na ka bo nana hey

po ja mar veq me qef dhe po ja dhom me qef hee,
hym nklap gjith me qef dhe gjithmon na rrina ncep,
nuk preferojm teket,kshu qe shkon na sill shishet,
se un 180 grad me ta dhan firmen te xhinset,
pak si chuta,cepet e buta,krejt i shkojn permas i boni krejt huta!
kqyr bur nuk jom tu mbur,femnat na vin reth edhe pse sjau lypim kurr,

Mali g

femnat reth e qark please bitches just shut up
OTR in da club,jo englis jo ne rap,
Mali g ,soni edhe NOIZY OTR,
marin femnat permas veti,OTR do i marri mar
e di qe spo tpelqen, ke qef ne kon n'venin tem
inatcor krejt i cmend,OTR jan bo problem,
boll e majte ciken se o ka vjen ka na,
osht ka t'vret ne zemer po nuk ke qka me ba,
hik shoku hik mos mu shit sikur nevrik o,
OTR tpresin nthika, lidhi lidhsat me vrap ik o,
io sono shqiptar,o me rrob shpie sjom tut rejt,
ti je i pavlefshem une jom i shtrejt,
ti flet per burgjaxhinj une kom jetu at jete,
mo se bohet fjale per gangsta une jam shembull ma i drejt,
u lodhen do repera tu ma lip sahatin,
lofsh mu boll bur se na cave trapin joo

NOIZY

ref 2 { kadale kadale hini krejt ne valle,
na jem mbretri pse kujton se sen na nale,
kadale kadale smoking mariuhana,
na jem pidh some se keshtu na ka ba nana hey


NOIZY

i thom hapma mikrofonin,tja qesim flaken,
ama dhe shkrepsen ta kallim krej cigaren , tshtshhh,
ktheje venin terr,gishtin e mesit kush e nin veten gangster,
ku me dit qka tgjen direkt komplet,dmth se une jam perfekt,
ti munohesh me kuptu se qka thom,
po ti smun se une foli indirekt,
e ndroj f f flouin,sa her qe i ndroj qorapet,
e kta tjeret krejt per k k k le tem kapin,
ti hajde provokojna,rypin e shipnis,
si le alarm i kena krismen e alltis,
plot videoklipe,krejt jan bo boksiera,
NOIZY hyn te dera boksierve i vika era,
shqipe mfal se t'thom se un jam realiteti,
mbreti i kejt shqipeve qe i ka ran gurbeti,
per femna nuk ma nin,ky tipi zbjen ndashni
e vetmja femen qe du eshte nonen qe kom n'shpi aaa
aaaa ee aaaa oooo aaaa ee aaaa ooo...
avatar
Leoo

Posts : 33
Join date : 13/01/2010
Age : 25
Location : Tirane

Shiko profilin e anëtarit http://WwW.MyDj-Leo.Tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi