Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

Laptop Ultra I Holle Nga Samsung

Shko poshtë

Laptop Ultra I Holle Nga Samsung

Mesazh  Leoo prej Thu Jan 14, 2010 7:43 pm

Si edhe praktikisht çdo prodhues tjetër i laptopëve kohëve të fundit, edhe Samsung ka paraqitur konkurrencën e vet ndaj laptopit më të hollë në botë - Apple Macbook Air. Versioni më i vogël me emrin X360 njihet nga më herët, e tani i ka ardhur radha edhe atij pak më të madh - X460. Ky është problem me emërtimet të cilët simbolizojnë e maksimumet për diçka - X360 ka tingëlluar mirë për shkak të 360 shkallëve, derisa X460 tingëllon disi i pakuptimtë.

Mirëpo, vet pajisja nuk është aspak e pakuptimtë: ekrani me diagonale 14.1 inçësh dhe rezolucion 1.280 x 800 piksela është vendosur në shtëpizën e hollë gjithsej 1.2 inç (3 centimetra) dhe ka peshë jo aq të vogël prej 1.8 kilogramësh.

Brenda tij gjendet procesori Centrino 2 nga Intel, deri në 4 GB të memories punuese, DVD Writer, kartela grafike e NVIDIA-s GeForce Go 9200M GS si dhe disku i fortë me kapacitet deri në 320 GB. Nuk duhet të harrohet as Wi-Fi, ethernet-i gigabitësh, Bluetooth 2.0, lexuesi i kartelave të memories si dhe dalja HDMI.

Përgjithësisht, një kombinim interesant i mundësive, madhësisë dhe peshës e cila për asgjë nuk do të jetë e para, por shumëkujt do t’i pëlqejë.
avatar
Leoo

Posts : 33
Join date : 13/01/2010
Age : 25
Location : Tirane

Shiko profilin e anëtarit http://WwW.MyDj-Leo.Tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi