Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
2 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 2 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

Cudira....

Shko poshtë

Cudira....

Mesazh  Leoo prej Thu Jan 14, 2010 7:49 pm

Gjuha më e gjatë në botë
Një nxënëse nga Gjermania hyri në librin e Guinness të rekordeve sepse ajo ka gjuhën më të gjatë në botë. Gjuha e 12 vjeçares nga Tangsted, afër Hamburgut është e gjatë 7 centimetra. Ajo është në gjendje ta lëpijë akulloren nga fundi i kornetit. "Jam e lumtur sepse të gjithë njerzit në botë tani dijnë për mua dhe për gjuhën time" tha ajo.Elektromobili më i shpejtë në botë

KAZ është një veturë me tetë rrota dhe ka titullin e elektromobilit më të shpejtë në botë. Atë e vënë në qarkullim bateritë Litium-Jon - teknologji e cila po pvrdoret për mbushje të telefonave mobil, por për këtë veturë ka një kapacitet prej 55 kilovat për secilën rrotë, dhe mund ta shpejtojnë deri në 310 km/h. Kjo shpejtësi mund të krahasohet vetëm me trenat Japonez super të shpejtë. Ky elektromobil është i ndërtuar prej pjesëve nga 14 prodhues Japonez, kurse shasinë e ka ndërtuar një kompani Italiane.

Në janar do të lind fëmija i parë i klonuar

Doktori Italian Severino Antinori pohon se fëmija i parë i klonuar do të lind në fillim të muajit janar të vitit 2003. Antinori njohtoi në Romë se njëra nga tre gratë të cilat kanë embrionë të klonuar dhe janë në javën e 33 dhe se do të lindë djalë. Ai tha se nuk do të marrë pjesë në ekipin e shkenctarëve të cilët do të bëjnë lindjen, por se do të japë kontribut shkencor dhe kulturor në projektin e klonimit të njerëzve. Mjeku Italian nuk dha ndonjë hollësi rreth asaj se çfarë nacionaliteti është gruaja, dhe shtoi se ajo do të sjellë një fëmijë në vendin ku kjo gjë është e lejuar.


Foto të porsalindurve dërgohen nëpërmjet internetit

Në Frankfurt posa të lind një foshnje, mjekët atë e fotografojnë me aparat digjital dhe fotografia kalon menjëherë në galerinë virtuale, së bashku me emrin e fëmijës, gjininë dhe peshën e lindjes. Prindërit pastaj mund të marrin fotografinë nga kompjuteri i spitalit dhe atë ta dërgojnë të afërmive dhe miqëve nëpërmjet emailit. Spitali në Bad Solden në Frankfurt është i pari në Gjermani i cili ofron një shërbim të tillë.

Celine Dion punon për McDonalds

Shumë vizitorë në një restoran të McDonalds në qytetin Jupiter, Floridë, janë habitur kur kanë parë këngëtaren e njohur Kanadeze Celine Dion duke paketuar Hamburgerë dhe Pomfrit. Ajo kishte përparse dhe kapelë të firmës McDonald, duke bërë pagesën myshterinjëve të habitur. Më vonë Celine njohtoi se po tenton ti ndihmojë McDonaldsit që të mbledhë të holla për shoqatën humanitare "Ronald McDonald House" Qëllimi i këtij aksioni ishte mbledhja e të hollave për strehim të prindërve të fëmijëve të hospitalizuar. Ajo tha se më herët "Ronald McDonald House" ka ndihmuar familjen e saj në Montreal kur një kushërirë e saj ishte në spital.

Shkroi 12.584 shkronja në një kokërr orizi


Një nxënës nga India do të hyjë në librin e Guinnes të rekordeve sepse ai në një kokërr orizi shkroi 12.584 shkornja. Akash Gupta shkroi 26 shkronja të alfabetit nga 484 herë secilën, duke mos përdorur asnjë ndihmvs vizuel. Për këtë atij iu desht vetëm 90 minuta, dhe përdori ngjyrë shkrimi dhe mbajtëse fletash me të cilin e mabajti kokrrën. 14 vjeçari Akash me këtë hobi merret 10 vite, dhe nganjëherë ai në kokërr të orizit vizaton portrete të njerëzve, kryetarëve të sheteve dhe personaliteteve tjera.
avatar
Leoo

Posts : 33
Join date : 13/01/2010
Age : 25
Location : Tirane

Shiko profilin e anëtarit http://WwW.MyDj-Leo.Tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi