Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
2 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 2 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

Disa Kuriozitete Per Kafshet

Shko poshtë

Disa Kuriozitete Per Kafshet

Mesazh  Leoo prej Thu Jan 14, 2010 7:58 pm

-Gamilet kane 3 pale vetulla per t’u mbrojtur nga stuhite e reres

- Shume Kavie nuk mund te mbyllin te dy syte njekohesisht

- Degjimi i nje delfini eshte kaq i mprehte sa mund te degjoje nje tingull mbi 20 km larg

- Kermijte mund te flene deri ne 3 vjet ne qofte se kushtet klimatike nuk jane te mira

- Bletet kane 5 sy, 3 te vegjel mbi koke dhe 2 me te medhenj ne balle

- Arinjte Polare jane te vetmit gjitare qe kane qime nen putra. Kjo i ndihmon te mos rreshqasin ne akull dhe mbron putrat nga temperaturat e uleta

- Shume Elefante peshojne me pak se gjuha e nje Balene te Kalter

- Pinguinet mund te kercejne gati 2 metra lart

- Peshkaqeni i Bardhe mund te qendroje disa muaj pa ngrene

- Xhirafat nuk kane korda zanore dhe komunikojne duke bere te vibroje ajrin perreth qafes se tyre te gjate

- Nuk ekzistojne 2 zebra me te njejtat vija te zeza

- Fluturimi i pules me i gjate i regjistruar ndonjehere eshte 13 sekonda

- Ariu Brun mund te vrapoje shpejt njelloj sa nje kale

- Kur nje kelysh xhirafe lind, bie nga nje lartesi prej 2 metrash pa pesuar asgje

- Arinjte polare mund te notojne per me shume se 60 milje pa ndaluar
avatar
Leoo

Posts : 33
Join date : 13/01/2010
Age : 25
Location : Tirane

Shiko profilin e anëtarit http://WwW.MyDj-Leo.Tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi