Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

Gezuar Vitin E Ri Big Basta (Feat. Stine)

Shko poshtë

Gezuar Vitin E Ri Big Basta (Feat. Stine)

Mesazh  DaNGeR prej Thu Jan 14, 2010 9:01 pm

(Big Basta:)
Edhe sonte vetem e festojm
ne te dy
se veç ta dish qe ke babin ne shpi
duan t'ndahen
aha sa femi ka rendesi te mbahen
me mendo siç t'kujtoj çdo nate.
ti e di qe s'kam fat
pa ty nuk kam fat.
po bone gabim, une .....
ti je e imja. nona jote st'perdor.
thote s'kam parime se jam me parime.
po e di jane pak prape kam ca ndryshime.
zemer kryelart jam i pari, per ty jam.
s'di si do boj prape me kry lart jam.
se do t'rrespektoj, thashe shqip "do ndryshoj"
po ti vazhdove e thashe "hiç s'po t'kuptoj"
se keshtu e mbylla me ty
se keshtu e prisha me ty.
po ti e di jap boten per ty
e jap boten per ty
dhe une do vdisja per ty
po une do vrisja per ty
se un jam per ty
une jam me ty.

(Stine:)
Ti hape deren se do te gjesh
nje dhurate te thjeshte
hape shpejt edhe shiko-o-o-o-o
perveç nje foto t'shkuares sone
ke albumin me poshte
edhe diçka qe ta lexosh
e di qe kam probleme me shkrimin tim
por te me falesh (te me falesh)
merre si mendim ....
e di qe ke probleme me tipin tim
ti prape do me falesh
dua ta marresh si mesazh
me mua dhe nje here te dalësh...

REF:
Kerkoj gezimin tone
me miratimin tend.
nga e para t'ja fillojme
le te jete ky vviti joonë
edhe nese s'do
ti zemer me beso
ti e ke urimin me te bukur
Kerkoj gezimin tone
e kemi ne ne dore
nga e para t'ja fillojme
se me s'ndryshon
edhe nese s'do
gjithsesi... GEZUAR TI VITIN E RI

Nata po bie dhe qyteti mbytet mjegull
por dritat jane ndez
une jam jashte
si gjithmone ty t'pres.
duhet ta kesh dhe numrin e ri.
ty ta kam lene per siguri.
mos e harro...ej... se s'ke motiv.
nuk dua kurrsesi te ndjehem keq.
me thua ke nje tjeter.
une e di... jam i sigurt
se ty t'kam ngel ne zemer.
e nese je konfuze apo s'ke guxim
merre cd-ne, jepi "play"
se kenga numer 10 eshte per ty
hajde, hajde ti

REF:
Kerkoj gezimin tone
me miratimin tend.
nga e para t'ja fillojme
le te jete ky vizion
edhe nese s'do
ti zemer me beso
ti e ke urimin me te bukur
Kerkoj gezimin tone
e kemi ne ne dore
nga e para t'ja fillojme
se me s'ndryshon
edhe nese s'do
gjithsesi... GEZUAR TI VITIN E RI

oouu-heeei
oouu-heeei

(Big Basta:)
e di se do vish...
avatar
DaNGeR

Posts : 115
Join date : 30/12/2009
Age : 25
Location : Albania KuKeS

Shiko profilin e anëtarit http://WwW.KuKsI.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi