Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

Skillz - Aftsi

Shko poshtë

Skillz - Aftsi

Mesazh  DaNGeR prej Thu Jan 14, 2010 10:55 pm

-Zonja dhe Zotrinj Koha me hjek Mërzin,
kur vet dikon SkillZ qa po bojn,
menojn që kejt e din, do thojn,
se na po flejm, do thojn,
se na po rrim, jena qu pi gjumit,
tashti shuni se na po Vim.
-Me qendër ën Prishtin mrrijn deri te ju ën Shpi,
sille ka te sillsh SkillZ i bjen AFTSI,
e Plani!?-Qe plani digitronat nDor mani,
sa tDoni ndrroni Programin na ju dalim prej Ekranit,
Për ata që neve na dojn(mpuc, mpuc), si Tarkani,
Për ato që me neve inati qojn,(stishh) ama mos kani,
jo be sjena Tarkana as Zhan Klod Van Dama,
po ata që hini e i shihni ma shpesh se Reklamat,
hallakamat i shohim kur na te dera vina,
Piskama i nijna........e jo Fishkllima,
U-U-U na vet Bonëm,
U-U-U rrunu se na ju Nxunëm..!

(ref)2#
Aftsi.. qe po vim, po him mren-ena,
Aftsi.. rregullat qe jon i thejm na,
Aftsi.. i bjen SkillZ se Skillz jon mrena,
Perpara edhe me ni hap, Ku? -Te skena..

Zonja dhe Zotrinj BabaRecords o Shpi,
e tjert sun bohen si na edhe nese hin nKredi,
idea treja qeshtu jena tu pru Rap Music,
na messim njejt, po ndryshon numri njerzve po vin,
STOP, krejt i kom veq dyt bash krejt i kena,
thujum sJom, po jena simpatiket te skena,
artista jon krejt, thojn shum pak na kuptojn,
e fmit e tyne i shohin en shpi kur na emitojn,
na i bojm fillm estrades, secili po na pelqen,
sNa intereson per Famen, [Hey Pse Po Rren],
qeshtu po mVjen, a tBona une Buissnesman,
qe nVen Music-es tem, mu perserit paret si refren,
kadale se shum u livdum para vetes tu u sill,
secilin na e harum sPo mujm per veti mu kfill,
[SkillZ se diheni kundermerrni akcione]Paj si krejt tjert edhe na kena pak Emocione..

(ref)2#
Aftsi.. qe po vim, po him mren-ena,
Aftsi.. rregullat qe jon i thejm na,
Aftsi.. i bjen SkillZ se Skillz jon mrena,
Perpara edhe menihap, Ku? -Te skena..

Urime Vitin i Ri, Upss, texti u perzi,
na falni qe gabum ,Zonja dhe Zotrinj,
ku o dallimi BabaRecords o BabaDimni,
dy partt bin surprizave ama tona pernime i shihni,
pernime e dini qe neve na nin 1 kilometra,
thojm qa kina me thon, kerkujt nuk i vnojm etiketa,
e 3-ta, e verteta, me vepra, metet me kallxu qe numer 1 jon 2 veta,
boj music per qefi, per public e pak per xhepii,
"sKeni me Lon, juve ko me ju Lon Rap-i",
krejt palidhje ke ky rresht edhe ti vran pak vesht,
na Bonem hajgare me foret e tua kshtu qe ti mos kesh,
e hesht ose kry kadale, atyneve qe ju pengojm ju ferkojm dalim,
kerkojm falje ju krejt po mPelqeni,
sKa tjeter Rrugdalje veq mu Kthy prap en Refren..!

Aftsi.. qe po vim, po him mren-ena,
Aftsi.. rregullat qe jon i thejm na,
Aftsi.. i bjen SkillZ se Skillz jon mrena,
Perpara edhe miniher, Ku? -Te skena..
avatar
DaNGeR

Posts : 115
Join date : 30/12/2009
Age : 25
Location : Albania KuKeS

Shiko profilin e anëtarit http://WwW.KuKsI.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi