Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

15.01.2010 Lajmi i fundit nga Vendi

Shko poshtë

15.01.2010 Lajmi i fundit nga Vendi

Mesazh  SpLaSh prej Fri Jan 15, 2010 10:56 pm


Rama: Provat e fajit te qeverise, ne asamble

Partia Socialiste do te publikoje ato qe kryetari i saj Edi Rama i quajti “prova qe tregojne pergjegjesite e plota te kryeministrit dhe shpures se tij ne permbytjen e Shkodres dhe fshatrave perreth”.

Rama theksoi se ne te kundert te kryeministrit qe sipas tij, “valvit akuza te paverteta”, Partia Socialiste te dielen ne Asamblene Kombetare, do t’i servire te gjithe shqiptareve faktet e plota qe cuan ne permbytjen apokaliptike qe shkaterroi shkodranet.

“I ftoj te gjithe shqiptaret te ndjekin te dielen ne oren 10:30, prezantimin e provave te fajesise se plote te qeverise dhe KESH-it per mbytjen me uje te mijera shtepive e hektareve te tokave te mbjella, duke provokuar tmerrin e mijera familjeve dhe ankthin e nje populli te tere per fatin e atyre fatekeqeve per te cilet, nje tjeter lloj tmerri do filloje me rikthimin ne shtepi. Kemi degjuar shume per Shqiperine qe ndryshon, te dielen paradite ne 10:30 ne mbledhjen e asamblese se PS-se, do t’u tregojme shqiptareve pse sot e gjithe diten, Shkodra noton”, thekson Rama.

Kryetari i Partise Socialiste tha se te gjithe personat pergjegjes per permbytjen po perpiqen te fshehin provat qe te shpetojne dhe te dalin te lare ashtu sic ndodhi me shkaktaret e vertete te tragjedise se Gerdecit.

“Nuk duhet qe te gjithe te perfundojne ne prokurori e gjykate si rrogetaret e vegjel te Gerdecit me zjarr te 15 marsit 2008, nderkohe qe arkitekti i fabrikes se vdekjes eshte ne krye te qeverise. Dikush ju ka dale nga rreshti, teksa te zene ne panikun e hajdutit qe i bie valixhja nga dora e i hapet ne mes te bulevardit, pergenjeshtronit paturpesisht jo vetem opoziten por edhe njeri-tjetrin per faktet qe tashme jane ne duart tona”, shton Rama. Ai nenvizoi edhe qendrimin e pandryshuar te socialisteve ndaj Kuvendit dhe zgjedhjeve.
avatar
SpLaSh

Posts : 298
Join date : 22/12/2009
Age : 25
Location : AlbaNia KuKeS

Shiko profilin e anëtarit http://wWw.KuKsI.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi