Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

16.01.2010 Lajmi i fundit nga Vendi

Shko poshtë

16.01.2010 Lajmi i fundit nga Vendi

Mesazh  SpLaSh prej Sun Jan 17, 2010 12:26 am


Shkoder : Iken uji, pasojat e permbytjes

Zona e quajtur Harku i Berdices ishte e mbuluar teresisht nga uji dhe pothuaj e pakalueshme per mjetet dhe personat pak me dite me pare.

Tani prej andej uji eshte larguar duke lene pas pasojat e permbytjes, mbeturina dhe zhavor qe ka mbuluar rrugen.

Ne Berdice banoret i jane kthyer shtepive te tyre te demtuara rende po mundohen te vene pak rregull, por gjithandej ka shkaterrim dhe demet jane shume te medha.

Orendite shtepiake jane te paperdorshme, serat e fermereve u shkateruan, te mbjellat gjithashtu.

“Demi nuk llogaritet, shtepia eshte bere komplet e paperballueshme. Rruga eshte bere e pakalueshme. Eshte nje lageshtire shume e madhe dhe eshte rrezik per femijet”, shprehet nje prej banoreve.

Por per banoret nje nga problemet me te medha eshte rreziku i epidemive nga mijera shpende dhe kafshe te ngordhura qe ndodhen rrugeve, ne tokat e banoreve.

Largimi i kafsheve dhe shpendeve te ngordhura ka qene nje nga punet e para qe kane bere fermeret. Era e rende ka pushtuar tashme banesat e zhytura ne balte.

“Ka pasur pula te ngordhura. Kemi frike nga epidemite. Pusetat jane mbuluar te gjitha”, deklaron nje tjeter banor.

Por jo ne te gjitha zonat eshte terhequr uji. Fshatra te shumte jane ende te izoluar.

Banoret e tyre po mundohen t’i kthehen normalitetit, por duket se kjo eshte shume e veshtire.

Baza ushqimore per blegtorine dhe shpendet eshte kalbur e gjitha, ndersa shtepite jane pothuajse te pabanueshme.
avatar
SpLaSh

Posts : 298
Join date : 22/12/2009
Age : 25
Location : AlbaNia KuKeS

Shiko profilin e anëtarit http://wWw.KuKsI.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi