Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

17.01.2010 Lajmi i fundit nga Vendi

Shko poshtë

17.01.2010 Lajmi i fundit nga Vendi

Mesazh  SpLaSh prej Sun Jan 17, 2010 8:03 pm


Berisha sqaron masat postpermbytje

Pas terheqjes se ujit prej zonave te permbytura, kryeministri Berisha ne nje konference per shtyp mbajtur nga Shkodra udhezoi masat qe duhet te merren per te shmangur perhapjen e semundjeve dhe per rehabilitimin e gjithe zones.

Kryeministri kerkoi vendosjen e rezervuareve dhe autoboteve me uje ne zonat e permbytura per te plotesuar nevojat jetike per ujin e pijshem te banoreve te ketye zonave.

“Mbase tani eshte koha te mendoni per vendosjen e rezervuareve te ujit. Me autobote t’i furnizojme me uje te vazhdueshem duke marre uje te paster ne Shkoder e qytete te tjera. Te filloje klorifikimi i puseve, te informohen banoret se cila eshte koha qe do nje pus per te ardhur ne kriter, te vihen tabela sanitare tek puset qe nuk mund te pihet”, tha kreu i qeverise.

Me tej Berisha vleresoi kalimin me sukses, sic e quajti ai, te fatkeqesise natyrore dhe duke falenderuar qytetaret, deputet dhe pushtetaret vendore te Qarkut te Shkodres kerkoi te njejtin angazhim per kapercimin e plote te situates.

“Mendoj se kalimi pjeses me te veshtire te operaconit ishte nje sukses i vertete, por ne duhet qe te jemi ne te njejten shkalle mobilizmi per kapercimin e plote te kesaj fatkeqesie natyrore. U pergezoj per punen e madhe qe keni bere, autoritetet, deputetet, zonjen Topalli, te gjithe qytetaret qe e kane perballuar kete fatkeqesi me nje dinjitet epik dhe kryetaret e Komunave te cilet e kane patur me te veshtire se te gjithe te tjeret”, deklaroi Berisha.

Kreu i qeverise foli edhe per shperndarjen e ndihmave dhe per pakenaqesite ne shperndarjen e tyre, duke cilesuar se raste te tilla, sic tha ai ne nje volum gjigand pune nuk mund te shmangeshin.

Berisha udhezoi edhe Ministrine e Arsimit per ndihme ndaj femijeve te zonave te permbytura per t’u siguruar atyre tekstet mesimore dhe mbeshtetje me psikologe per te kaluar traumen psikologjike.

"Zoti Minister i Arsimit, jane permbytur edhe librat e femijeve. Duhet te sigurojme me shpejtesit te madhe librat e t’ua shperndajme dhe te kujdesemi edhe per shendetin e ketyre femijeve sepse ata, ne nje menye ose ne nje tjeter kane kaluar nje situate te pakendeshme nje traume. Me psikologe ne do te bejme nje trajtim sa me efikas tek femijet e zonave te permbytura”, perfundoi kryeministri Berisha.
avatar
SpLaSh

Posts : 298
Join date : 22/12/2009
Age : 25
Location : AlbaNia KuKeS

Shiko profilin e anëtarit http://wWw.KuKsI.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi