Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

17.01.2010 Lajmi i fundit nga Bota

Shko poshtë

17.01.2010 Lajmi i fundit nga Bota

Mesazh  SpLaSh prej Sun Jan 17, 2010 8:06 pm


Haiti ne kaos, ne kryeqytet mbizoteron vdekja

Kaos total ne Haiti ku ka gdhire dita e peste pas termetit katastrofik qe deri tani ka shkaktuar 50 mije te vdekur zyrtarisht edhe pse kjo shifer mund te jete 4 here me e madhe.

Te mbijetuarit ne kryeqytetin Port-au-Prince jane perfshire nga paniku i lekundjeve te tjera te tokes, ndersa jane vene re aktet e para te dhunes, ku hajdutet kane nisur te vjedhin shtepite dhe dyqanet.

Ky fenomen eshte vene re ne nje moment qe presidenti amerikan, Barak Obama shprehu vendosmerine per te ndimuar me cdo mjet Haitin, ndersa sekretarja e Shtetit, Hillary Clinton ka mberritur ne vendin e katastrofes. “Kjo eshte nje katastrofe historike”, shprehet OKB-ja, duke shtuar se nuk eshte gjendur asnjehere perballe nje situate te tille, madje permasat jane me te medha se tragjedia e cunamit ne vitin 2004.

Nderkohe, mes popullsise deshperimi po rritet pasi mijera njerez po perpiqen te largohen nga kryeqyteti. “Ne rruge mbizoteron vdekja. Nuk po marrim asnje ndihme dhe femijet tane nuk mund te jetojne si kafshe”, shprehet nje grua. Popullsia po perpiqet gjithashtu qe t’u shpetoje bandave qe bejne ligjin ne qytet, te cilet marrin cfare te munden nga shtepite. Nderkohe, te shtunen, nje termet tjeter 4.5 balle i shkalles Rihter eshte shenuar 25 km larg kreqytetit.
avatar
SpLaSh

Posts : 298
Join date : 22/12/2009
Age : 25
Location : AlbaNia KuKeS

Shiko profilin e anëtarit http://wWw.KuKsI.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi