Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

Paqja Ne Bote

Shko poshtë

Paqja Ne Bote

Mesazh  SpLaSh prej Mon Jan 18, 2010 5:34 pm

Paqja në sensin psikologjik pasqyron një gjendje të shëndetshme të qetësisë dhe harmonisë. Në veçanti paqja nënkupton mungesën e luftës apo të dhunës.

A Mendoni Se Zgjidhja E Problemeve Mund Te Zgjidhet Gjithmone Me Ane Te Paqes Dhe MireSjelljes?
Mendoni Se Paqja Ze Vendin Kryesor Nen MireQeverisjen E Nje Vendi?

avatar
SpLaSh

Posts : 298
Join date : 22/12/2009
Age : 25
Location : AlbaNia KuKeS

Shiko profilin e anëtarit http://wWw.KuKsI.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Paqja Ne Bote

Mesazh  Leoo prej Mon Jan 18, 2010 6:04 pm

Paqja eshte nje termat me te pak perdorur ne bote ....kjo vjen per shkak te shume aryseve sepse shume njerez ate e konsiderojne si nje fjale e kot qe nuk na duhet shume vetem se existon ne fjalorin tone dhe kaq....po ata nuk dine se ajo ka nje vlere te jashtezakonshme dhe me paqe mund te zgjidhesh shume gjera dhe me paqe dhe me shume zgjuarsi mund te "anullosh" nje lufte e cila mund te shkaktonte shume pasoje te renda tek ne.....Keshtu pra sic e thash dhe me larte se paqja eshte nje velere e jashtezakonshme po thjeshte njerzit u duket si nje fjale e thjeshte.....
avatar
Leoo

Posts : 33
Join date : 13/01/2010
Age : 25
Location : Tirane

Shiko profilin e anëtarit http://WwW.MyDj-Leo.Tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Paqja Ne Bote

Mesazh  SpLaSh prej Mon Jan 18, 2010 6:07 pm

Shoqeria E Sotme Mendon Shumicen E Rasteve Se NJe Konflitk Apo NJe Mosmarrveshje zgjidhet permes dhunes dhe luftes... mendoj se zgjidhja me e mire eshte permes paqes dhe mirekuptimit...
avatar
SpLaSh

Posts : 298
Join date : 22/12/2009
Age : 25
Location : AlbaNia KuKeS

Shiko profilin e anëtarit http://wWw.KuKsI.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Paqja Ne Bote

Mesazh  BuKuRoShjA prej Wed Jan 20, 2010 4:12 pm

Pa paqe bota do ishte nje makth i vertete... Paqja duhet te sundoje ne jeten tone dhe nuk duhet te rrembehemi nga urrejtja. Gjerat behen me te thjeshta kur zgjidhen me paqe dhe mirkuptim. Prandaj askush nuk duhet te ushqeje urrejtjen dhe te perdore dhunen, por te mundohet te jete sa me paqesor. I love you Smile

BuKuRoShjA

Posts : 18
Join date : 11/01/2010
Age : 26

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Paqja Ne Bote

Mesazh  Dibrani prej Sat Jan 23, 2010 3:23 pm

Paqja e paqja......
avatar
Dibrani

Posts : 221
Join date : 26/12/2009
Age : 29
Location : -----------------

Shiko profilin e anëtarit http://WWW.DIBRAJONE.TK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Paqja Ne Bote

Mesazh  SkY prej Sat Jan 23, 2010 7:08 pm

paqja e lufta : kane rezultatin 1-4 lali ecc aty. myte lufta myte..

SkY

Posts : 28
Join date : 23/01/2010

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Paqja Ne Bote

Mesazh  SpLaSh prej Sat Jan 23, 2010 9:57 pm

Hahahah Futja Kot Ti.. Razz Razz Ska Shonc Me Paqen re Se Ja Merr Ne Kthese :p Razz
avatar
SpLaSh

Posts : 298
Join date : 22/12/2009
Age : 25
Location : AlbaNia KuKeS

Shiko profilin e anëtarit http://wWw.KuKsI.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Paqja Ne Bote

Mesazh  Dibrani prej Sat Jan 23, 2010 10:02 pm

Jo re splash se e ka me 12 pistona ai sja merr dot ahhahaha
avatar
Dibrani

Posts : 221
Join date : 26/12/2009
Age : 29
Location : -----------------

Shiko profilin e anëtarit http://WWW.DIBRAJONE.TK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Paqja Ne Bote

Mesazh  DaNGeR prej Sat Jan 23, 2010 10:05 pm

shkon ke avangardi dhe e merr kallashin ose AK__47 edhe bohet gati [per lufte
avatar
DaNGeR

Posts : 115
Join date : 30/12/2009
Age : 25
Location : Albania KuKeS

Shiko profilin e anëtarit http://WwW.KuKsI.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Paqja Ne Bote

Mesazh  SpLaSh prej Sat Jan 23, 2010 10:07 pm

Hahahahahahahaahahahahah
/me Qesh Me Lot Razz Razz
avatar
SpLaSh

Posts : 298
Join date : 22/12/2009
Age : 25
Location : AlbaNia KuKeS

Shiko profilin e anëtarit http://wWw.KuKsI.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Paqja Ne Bote

Mesazh  MisTrecjA_LogeL prej Mon Feb 01, 2010 2:36 pm

Plasi lufta ktu??????/ po paqe re cuna paqe hhahahahahha I love you I love you

MisTrecjA_LogeL

Posts : 60
Join date : 12/01/2010
Age : 25

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Paqja Ne Bote

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi