Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

Diskriminimi I Femijeve Me Aftesi Te Kufizuar!

Shko poshtë

Diskriminimi I Femijeve Me Aftesi Te Kufizuar!

Mesazh  SpLaSh prej Mon Jan 18, 2010 5:44 pm


Diskriminimi që përjetohet nga shumë fëmijë me nevoja të veçanta nënkupton se ata kanë më pak mundësi që të kenë qasje në përkujdesje shëndetësore ose në arsim se sa fëmijët e tjerë. Kjo po ashtu mund të dëmtojë edhe vlerësimin që ata kanë për veten e tyre dhe ndërveprimin me të tjerët dhe i bën ata më të cenueshëm nga dhuna, abuzimi dhe shfrytëzimi. Zakonisht femijet me aftesi te kufizuar shmangen nga shoqeria e sotme,, si dhe perbuzen dhe diskriminohen ne menyra te ndryshme.
Cfare Mendimi Keni Per Femije Te Tille??
avatar
SpLaSh

Posts : 298
Join date : 22/12/2009
Age : 25
Location : AlbaNia KuKeS

Shiko profilin e anëtarit http://wWw.KuKsI.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Diskriminimi I Femijeve Me Aftesi Te Kufizuar!

Mesazh  Leoo prej Mon Jan 18, 2010 5:53 pm

Une mendoj se per kete femije duhet te jepet me shume rendesi se sa te gjithe sepse ata duhet te ndihen si femije normale dhe jo te perbuzen nga te tjeret......Dhe gjithashtu ata kan nevoje per nje kujdesje shume te vecante nga ana e kujdestareve te tyre qe perpiqen ti edukojne dhe ti bejne femije si ne te tjeret....Smile))))
avatar
Leoo

Posts : 33
Join date : 13/01/2010
Age : 25
Location : Tirane

Shiko profilin e anëtarit http://WwW.MyDj-Leo.Tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Diskriminimi I Femijeve Me Aftesi Te Kufizuar!

Mesazh  Dibrani prej Thu Jan 21, 2010 10:40 pm

Jam shume dakord me leoon
avatar
Dibrani

Posts : 221
Join date : 26/12/2009
Age : 29
Location : -----------------

Shiko profilin e anëtarit http://WWW.DIBRAJONE.TK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Diskriminimi I Femijeve Me Aftesi Te Kufizuar!

Mesazh  MisTrecjA_LogeL prej Mon Feb 01, 2010 4:25 pm


edhe une jam e te njejtit mendim. Ne fund te fundit te gjithe jemi njesoj..

MisTrecjA_LogeL

Posts : 60
Join date : 12/01/2010
Age : 25

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Diskriminimi I Femijeve Me Aftesi Te Kufizuar!

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi