Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

18.01.2010 Lajmi i fundit nga Vendi

Shko poshtë

18.01.2010 Lajmi i fundit nga Vendi

Mesazh  SpLaSh prej Mon Jan 18, 2010 5:55 pm


PS: Permbytjet, faj i qeverise

Nje dite pas akuzave ne Asamblene Kombetare, Partia Socialiste ka vijuar te denoncoje fakte qe sipas saj deshmojne qarte se permbytjet ne qarkun e Shkodres erdhen si pasoje e keqmenaxhimit te qellimshem qe iu be rezerves hidrike ne kaskaden e Drinit.

Deputeti Taulant Balla tha se kryeministri Berisha dhe ministri Dritan Prifti kane ulur prodhimin ne nje kohe kur u shtuan reshjet, duke mbushur me qellim basenet e hidrocentraleve per te shitur energji me pas dhe per te marre perqindje prej saj.

Balla tha se autoritetet kane qene te mireinformuara qe me pare se niveli i prurjeve ne Fierze do te rritej, por serish nuk ndermoren asnje mase.

“KESH kishte informacion te plote qe ne dhjetediteshin e fundit te dhjetorit dhe dhjetediteshin e pare te Janarit, do te kishte reshje, do te kishte temperatura pranverore qe shkrijne deboren e maleve. Autoriteteve kompetente, u mjaftonte vetem te shihnin motin ne televizor, njesoj si gjithe shqiptaret e tjere, per te kuptuar se ne ditet ne vijim, prurjet ne kaskaden e Fierzes do te rriteshin ndjeshem. Por ministri pergjegjes, Dritan Prifti, ndoshta ndiqte parashikimin e motit ne Turqi, ku do te shkonte me pushime, e jo ne veri te vendit”, u shpreh Balla.

Partia Socialiste akuzon se rezervat hidrike te vendit menaxhohen jo per te maksimizuar prodhimin e energjise ne dobi te publikut, por per te rritur perfitimet korruptive te qeveris
avatar
SpLaSh

Posts : 298
Join date : 22/12/2009
Age : 25
Location : AlbaNia KuKeS

Shiko profilin e anëtarit http://wWw.KuKsI.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi