Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

18.01.2010 Lajmi i fundit nga Bota

Shko poshtë

18.01.2010 Lajmi i fundit nga Bota

Mesazh  SpLaSh prej Mon Jan 18, 2010 6:00 pm


“Pengmarrja” e Albanian , pasagjeret pasdite ne Itali

Shkon drejt fundit kalvari i 110 pasagjereve te cilet u nisen nje dite me pare me avionin ‘Albanian Airlines’ nga Tirana per ne Bolonja, por qe devijuan rrugen ne Bratislave te Sllovakise.

Ata kane kaluar naten ne dy hotele prane aeroportit atje, me shpenzime te kompanise ajrore shqiptare. Kompania ajrore shqiptare e ka zgjidhur gjate dites se hene fluturimin e pasagjereve nga Bratislava drejt Bolonjes.

“E gjithe cfare ndodhi ishte per probleme teknike te brendshme te kompanise sllovake. Nuk kemi ende nje informacion zyrtar se perse avioni, kur doli nga Shqiperia ndryshoi destinacion. Kemi te drejten e plote te kerkojme demshperblimin nga kompania sllovake”, u shpreh Ilir Kuzhini, perfaqesues i ‘Albanian Airlines’.

Perfaqesues te kompanise ajrore shpegojne se incidenti i ndodhur ka ardhur per faj te kompanise ajrore sllovake nga e cila ishte marre me qira avioni qe do te fluturonte nga Tirana drejt Bolonjes.

Jo zyrtarisht thuhet se kompania sllovake ka pasur probleme me ekuipazhin e saj dhe per incidentin e shkaktuar do te kerkoje demshperblim prej saj, gje te cilen mund ta bejne edhe pasagjeret me kompanine shqiptare.

Nje dite me pare avioni i nisur nga Tirana per ne Bolonja nderroi destinacion gjate rruges nga pilotet pa dijenine e udhetareve duke i derguar ata ne Bratislave te Sllovakise.

Devijimi erdhi si pasoje e protestes se piloteve, te cilet nuk ishin paguar nga kompania sllovake, qe ka ne pronesi avionin dhe qe i kishte ata te punesuar.
avatar
SpLaSh

Posts : 298
Join date : 22/12/2009
Age : 25
Location : AlbaNia KuKeS

Shiko profilin e anëtarit http://wWw.KuKsI.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi