Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

19.01.2010 Lajmi i fundit nga Vendi

Shko poshtë

19.01.2010 Lajmi i fundit nga Vendi

Mesazh  SpLaSh prej Tue Jan 19, 2010 10:00 pm


Sulmohet Top Channel

Sulmohen dhe demtohen ambjentet e Top Channel tek ish ekspozita “Shqiperia sot”.

Menjehere pas aktit vandal, Top Channel eshte drejtuar me nje padi penale per shkaterrim te ambienteve te saj me dashje, ne Prokurorine e Rrethit Gjyqesor Tirane, si edhe ne Drejtorine e Policise. Ne padi, Top Channel ka kerkuar gjetjen dhe venien perpara pergjegjesise te personave te cilet shkaktuan deme te konsiderueshme si edhe vune ne rrezik jeten e punonjesve qe ishin brenda studiove te Top Channel.

Ne vendin e ngjarjes, menjehere pas ketij akti vandal ka mberritur Policia e Rendit dhe ajo bashkiake dhe perfaqesues te Prokurorise se Tiranes, te cilet kane filluar hetimet. Pas verifikimeve policore ne vendin e ngjarjes brenda studiove te Top Channel si edhe matjeve te demtimeve te shkaktuara, dosja i ka kaluar Prokurorise se Rrethit Tirane.

Oficeret e policise kane marre ne pyetje edhe deshmitare qe gjendeshin ne vendin e ngjarjes kur ndodhi edhe akti i dhunes ndaj studiove te Top Channel. Cenimi i ambjenteve te Top Channel me nderhyrjen ne ambjentet tek ish ekspozita “Shqiperia sot” ka nisur disa dite me pare. Top Channel i eshte drejtuar qe atehere organeve perkatese, policise dhe Prokurorise se Tiranes per te marre masat e menjehershme, ndalimin dhe venien perpara pergjegjesise penale te autoreve te kesaj ngjarjeje te rende.

Gjithashtu, nderhyrja dhe demtimi i ambjenteve tek ish ekspozita “Shqiperia sot” ka vene prej disa ditesh ne rrezik jeten e punonjesve te Top Channel. Top Channel i eshte drejtuar po ashtu me nje kerkese, Ministrise se Ekonomise, Tregtise dhe Energjitikes, duke kerkuar nderhyrjen e saj per sa kohe ka nje kontrate te rregullt me te dhe ploteson ne menyre shume te rregullt detyrimet ndaj saj. Nderkaq, ne Gjykaten e Rrethit Tirane po zhvillohet edhe nje proces gjyqesor per ceshtjen e ambjeneve tek ish ekspozita “Shqiperia sot”.
avatar
SpLaSh

Posts : 298
Join date : 22/12/2009
Age : 25
Location : AlbaNia KuKeS

Shiko profilin e anëtarit http://wWw.KuKsI.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Njoftim

Mesazh  Dikush prej Wed Jan 20, 2010 8:03 pm

Se shpejt hapet Ligji & Rregullorja per ne chat AlbaniaLive.!!
avatar
Dikush

Posts : 115
Join date : 20/12/2009
Age : 29
Location : Tropoja/Albalia

Shiko profilin e anëtarit http://wWw.Dikush.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi