Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

Shprehje per femrat

Shko poshtë

Shprehje per femrat

Mesazh  Dibrani prej Wed Jan 20, 2010 11:53 pm

Vajzat dhe gotat gjithnjë janë në rrezik. Nesini

Femrës i plaket së pari fytyra, e pastaj zemra. Mazhuraniqi

Femra e ndershme nuk mund ta pranojë gabimin që nuk e ka bërë. Gitri

Të gjitha gratë janë gjakpirëse. Petronie

Gruaja është si qyteti: për ta pushtuar është shumë lehtë, për ta ruajtur shumë vështirë.... Berto
Po deshe të hakmerresh kundër një gruaje, lëvdo në sytë e saj një grua tjetër. Frashëri

Femra është mbretëreshë e botës, por skllave e dëshirave. Balzaku

Kërko femrën që të pëlqen ty e jo të tjerëve. Rumune

Ekzistojnë vetëm dy lloje femrash: ato që flasin gjithmonë dhe ato që nuk heshtin kurrë. Uajldi

Femra gjithçka është zemër, bile edhe koka. Rihteri

S'ka njeri që gruas së vet i duket i mençur. A. Dode

T'ia besosh fshehtësinë gruas, është njësoj si t'i fshehësh të hollat nën xham. Publie Sir

Topat në luftë e femrat në shtëpi gjithmonë thonë fjalën e fundit. De Goli

Ata që gjithmonë flasin mirë për femrat, nuk i njohin mirë. Ata që gjithmonë flasin keq për to, nuk i njohin fare. Lebruni

Femrat klithin kur shohin miun, ndërsa qeshin kur shohin ujkun. Montenji

Kur është fjala për femra, gjëja më e rrezikshme është se s'mund të jetohet me to, por as pa ato. Bajroni

Ajo që na tërheq te femra rrallë edhe na lidh me të. Kolinsi

Gratë duhet të jenë të dashuruara në qoftë se duan të mbesin të bukura. Bajeri

Asnjë grua, që kur ekziston bota, nuk është martuar në heshtje. Konfuçi

Po të kishim pritur pwr të takuar gruan ideale, do të kishim kaluar tërë shekullin në pritje. Pitigrili

Heshtja është ari i vetëm që kanë femrat. Volteri

Ekziston vetëm një mënyrë që të duhen shumë gra: nga të gjitha të dashurosh vetëm një. Deveji

Gruaja duhet të jetë lodër, e pastër dhe e lëmuar si guri i çmuar, e ndriçuar me të gjitha virtytet e një bote që ende nuk është këtu. Niçe

Heshtja dhe modestia janë stolia më e bukur e gruas. Euripidi

Gruaja është dërdëllitëse dhe gënjeshtare. Taso

Nuk ka grua që me kohë nuk do të lëshojë pe. Lili

Femra që dashuron, nuk plaket shpejt. Gorki

E metë themelore e personalitetit të gruas është mungesa e ndjenjës për drejtësi. Shopenhatteri

Në mes të po-së dhe jo-së së gruas unë nuk do të guxoja të ngulja as gjilpërën. Servantesi

Eshtë rrezik i madh të takosh femrën që të kupton plotësisht. Kjo gjithnjë përfundon me martesë. Uajldi

Femrat nuk ta falin mossuksesin. Çehovi

Kur flisni me femrën, dëgjoni para së gjithash se ç'ju thotë me sy. Brezhina

Ai që nuk beson në femrën e vet të vërtetë, këtë e bën nga dyfytyrësia. Fildi

Duhet të ruhemi nga gratë engjëllesha, sepse njeriu në fund gjithmonë martohet me to dhe shkon drejt e në ferr. Moriaku

Askush s'flet ashtu si gruaja, gjëra njëkohësisht të çiltërta dhe të thella. Fija e flokut të një gruaje ka më shumë fuqi se gjashtë kuaj. Shqipe

Gratë asnjëherë nuk e vërejnë atë që ne bëjmë për ato: përherë dallojnë atë që nuk e bëjmë. Kurtleni

Sikur natyra të kishte krijuar ashtu si e bën moda, femra nuk do të ishte e lumtur. Lespinase

Stili ka një gjini, gruaja njihet me një fjalë. Marivo

Ka gra që nuk duan t'u shkaktojnë vuajtje shumë burrave përnjëherë dhe dëshirojnë që këtë t'ia bëjnë vetëm njërit: ato janë gra besnike. Gratë nuk zbukurohen aq shumë për meshkujt, sa kundër grave. Goldon

Gruaja e mençur lejon burrin të bëjë atë që i pëlqen asaj. Ulmani Gruaja është enigmë, qëllimi i saj është fëmija. Niçe

Askush nuk e njeh më mirë njeriun se sa gruaja, e cila nuk e do më. Preveri Gruaja mbetet pa fjalë vetëm kur puth. O'Henri

Femra është në gjendje që nga asgjëja të bëjë tri gjëra: kapelën, sallatën dhe skenën bashkëshortore. Tueni

Femrat mendojnë si mbretërit, se të gjithë u kemi borxh. Nuk është e rwndësishme çfarë thonë gratë, e rwndësishme është çfarë heshtin. Rilke

Vetëm e dhëna se gruaja ma zgjati dorën është epokë në jetën time. Dostojevski

Merreni gruan, e cila nuk beson atë që dashuron. Valeri

Gratë janë paradoksi më i madh në jetën time. Vetëm atëherë kur më largohen, më bëhen miq të mirë. Runi

Sikur gratë të dinin sa ankohemi për to, shumë më herët do të na braktisnin. Knzani

Gratë, për të cilat dashuria është gjithçka, gjithnjë janë naive. Zilahu

Në qoftë se swpata nuk pret, mund të farkohet, por në qoftë se gruaja nuk do, asgjë nuk të ndihmon. Gorki

Sikur femrat të udhëhiqnin botën, ato do t'i flaknin të gjitha armët përveç gjuhës. Tuholski

Femra e dashuruar nuk i frikësohet ferrit, por nuk e dëshiron as parajsën. Fransi

Femrat nuk janë krijuar që të jenë të kuptueshme, por të jenë të dashuruara. Parkeri

Femra duhet ta ruajë trupin si pasurinë në qoftë se dëshiron që mashkulli të ndihet si gjurmues i arit. Formani
avatar
Dibrani

Posts : 221
Join date : 26/12/2009
Age : 29
Location : -----------------

Shiko profilin e anëtarit http://WWW.DIBRAJONE.TK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi