Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

Shprehje per moralin

Shko poshtë

Shprehje per moralin

Mesazh  Dibrani prej Wed Jan 20, 2010 11:55 pm

Lufta për çlirimin e njeriut nuk është asgjë tjetër veçse lufta për çlirim nga paragjykimet.
Kërlezha

-Aktgjykimi mund të ndryshojë, paragjykimi jo.
M.Ebner-Eshenhabu

-Të drejtët premtojnë pak e veprojnë shumë, ndërsa të këqijtë premtojnë shumë e nuk bëjnë asgjë.
Talmudi

-Një arë argumentash vlen më shumë se një shtet premtimesh.
Orveli

-Ai që premton me vështirësi, në mënyrën më besnike i plotëson premtimet e veta.
Ruso

-Pa respekt nuk ka dashuri të vërtetë.
Kanti
-Kush është i prirur të humbë lehtë respektin ndaj të tjerëve, ai para së gjithash nuk respekton veten.
Bjelinski

-Duhet të jetosh në mënyrë të tillë që të mund të respektosh veten.
Gorki

-Të jesh i sinqertë është rol i vështirë i njeriut.
Gorki

-Pak sinqeritet është gjë e rrezikshme, kurse shumë ësh-të fatale.
Uajldi

Gënjeshtrat janë aq pjellore, saqë vetëm nga njera lindin një mijë të tjera.
Gordoni

-Vetëm femrat dhe mjekët e dinë sa e nevojshme është gënjeshtra.
Fransi

-Çdokë mund ta gënjesh, por stomakun kurrsesi.
Seneka

E vërteta që mësohet në mëngjes, në mbrëmje mund të vdesë.
Konfuçi

-E vërteta gjendet diku ndërmjet të mirës dhe të keqes.
Shekspiri

-E vërteta ekziston, vetëm gënjeshtra trillohet.
Braku

-E vërteta ështe një, por njerëzit e quajnë me emra të ndryshëm.
Tagora

-E vërteta më e hidhur është më e mirë se mashtrimi më i ëmbël.
Bjelinski
-Mos u pajto me gënjeshtrën, as atëherë kur të detyron shteti.
Ajnshtajni

-Laritja është ushqim i veseve.
Latlne
-Njerëzit falin çdo gjë veç sinqeritetit.
Matoshi
avatar
Dibrani

Posts : 221
Join date : 26/12/2009
Age : 29
Location : -----------------

Shiko profilin e anëtarit http://WWW.DIBRAJONE.TK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi