Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

InteGrimi I Shqiperise Ne BE

Shko poshtë

InteGrimi I Shqiperise Ne BE

Mesazh  SpLaSh prej Thu Jan 21, 2010 1:03 am

Persa i perket temes qe a duhet pranuar shqiperia ne be,kjo varet nga nje sere faktoresh.nder faktoret kryesore jane standartet qe shqiperia duhet te permbushe per te hyre ne familjen e madhe europiane.me konkretisht vendosja e shtetit ligjor,rritja mikro dhe makro ekonomike,krijimi i kushteve te favorshme per biznesin,liria e shtypit,te drejtat e njeriut, permisimi i infrastruktures ne teresi, , etj etj.nje ogur i mire erdhi dhe nga ftesa qe ju be shqiperise per hyrjen ne nato ne samitin e bukureshtit.nder fushat primare mbeten punesimi arsimimi dhe shendetesia.mijera te rinj dhe te reja studjojne ne universitete te be.pra shqiperia duhet te hyje ne be por mbetet nje pune titanike per tu bere ne reformimin e strukturave mentalitetit dhe mbare shoqerise shqipetare.edhe sepse integrimi nuk eshte ai fizik por mbi te gjitha ai social kulturor shoqeror dhe psikologjik.nje ndihme te pazevendesueshme po e japin gati 1-milion shqipetare qe jetojne punojne dhe studjone ne vendet e be.desha te shtoj qe shqiperia dhe shqipetaret po ndergjegjesohen perdite e me shume dhe po e kuptojne rendesine dhe impaktin mbi jeten e perditshme.per ta mbyllur do thoja qe integrimi i shqiperise ne be eshte ne dore te shqipetareve te cilet duhet te punojne te palodhur dite dhe nate ne plotesimin e kushteve dhe standarteve.
avatar
SpLaSh

Posts : 298
Join date : 22/12/2009
Age : 25
Location : AlbaNia KuKeS

Shiko profilin e anëtarit http://wWw.KuKsI.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

loool

Mesazh  DaNGeR prej Thu Jan 21, 2010 6:27 pm

skam lexu ndonjehere as ne shkolle kaq text te gjate !!!
avatar
DaNGeR

Posts : 115
Join date : 30/12/2009
Age : 25
Location : Albania KuKeS

Shiko profilin e anëtarit http://WwW.KuKsI.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: InteGrimi I Shqiperise Ne BE

Mesazh  BuKuRoShjA prej Thu Jan 21, 2010 8:37 pm

DaNGeR shkruajti:skam lexu ndonjehere as ne shkolle kaq text te gjate !!!

hahahaha ske ca ben taksirat tashi.

BuKuRoShjA

Posts : 18
Join date : 11/01/2010
Age : 26

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: InteGrimi I Shqiperise Ne BE

Mesazh  BuKuRoShjA prej Thu Jan 21, 2010 8:41 pm

se desh harrova ti pergjigjem temes... shqiperia duhet te plotesoje disa standarte qe te kete mundesine per status ne BE. Prandaj do te duhet nje kohe e gjate qe te arrijme te futemi ne "Familjen" Evropiane. Te pakten keshtu mendoj une.

BuKuRoShjA

Posts : 18
Join date : 11/01/2010
Age : 26

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: InteGrimi I Shqiperise Ne BE

Mesazh  SpLaSh prej Thu Jan 21, 2010 8:58 pm

O Vis Sa Per Ty E Dime Qe Je ........... Lene Mos Ta Them..... Per Sa I Perket Temes Dhe Un Bukuroshja Kshu Mendoj.. Duhet Te Plotesojme Disa kushte Qe Mund te BEhemi Pjese E BE ...
avatar
SpLaSh

Posts : 298
Join date : 22/12/2009
Age : 25
Location : AlbaNia KuKeS

Shiko profilin e anëtarit http://wWw.KuKsI.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: InteGrimi I Shqiperise Ne BE

Mesazh  Dibrani prej Thu Jan 21, 2010 10:22 pm

Sa te kemi Berishen do hyme ne BE.
avatar
Dibrani

Posts : 221
Join date : 26/12/2009
Age : 29
Location : -----------------

Shiko profilin e anëtarit http://WWW.DIBRAJONE.TK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: InteGrimi I Shqiperise Ne BE

Mesazh  SpLaSh prej Sat Jan 23, 2010 1:25 am

Hahahahah Po PO Cke ti Aty Majuu .. Razz Razz Hahahah!!
avatar
SpLaSh

Posts : 298
Join date : 22/12/2009
Age : 25
Location : AlbaNia KuKeS

Shiko profilin e anëtarit http://wWw.KuKsI.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: InteGrimi I Shqiperise Ne BE

Mesazh  Dibrani prej Sat Jan 23, 2010 3:39 pm

Pse re Berisha ka dhene prova re meqe i ke harruar poti kujtoj.
1.E nxorri Shqiperine nga sistemi komunist
2.E futi Shqiperine ne NATO
dhe se fundi bashkoi Kosoven me Shqiperine.
Pastaj ju Kuksianet mos folni re se Berisha per ju ka bere shume ju beri aeroportin,universitetin dhe ne fund rrugen.ok
avatar
Dibrani

Posts : 221
Join date : 26/12/2009
Age : 29
Location : -----------------

Shiko profilin e anëtarit http://WWW.DIBRAJONE.TK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: InteGrimi I Shqiperise Ne BE

Mesazh  SkY prej Sat Jan 23, 2010 6:56 pm

do futena ne be me qeto mend se kemi shum shpejt Razz Razz
Nuk bohet llaf fareeeeeeeeeeeeeee dhe.. kaq

SkY

Posts : 28
Join date : 23/01/2010

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: InteGrimi I Shqiperise Ne BE

Mesazh  Dibrani prej Sat Jan 23, 2010 7:44 pm

Shume mire SKY keshtu poooooooooooooo
avatar
Dibrani

Posts : 221
Join date : 26/12/2009
Age : 29
Location : -----------------

Shiko profilin e anëtarit http://WWW.DIBRAJONE.TK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: InteGrimi I Shqiperise Ne BE

Mesazh  SpLaSh prej Sat Jan 23, 2010 8:58 pm

Hahahahah E mire mer Kismet Futemi.. Se Per MIre E Kemi Smile Smile
avatar
SpLaSh

Posts : 298
Join date : 22/12/2009
Age : 25
Location : AlbaNia KuKeS

Shiko profilin e anëtarit http://wWw.KuKsI.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: InteGrimi I Shqiperise Ne BE

Mesazh  Dibrani prej Sat Jan 23, 2010 9:28 pm

hahaha po re per mire e kemi
avatar
Dibrani

Posts : 221
Join date : 26/12/2009
Age : 29
Location : -----------------

Shiko profilin e anëtarit http://WWW.DIBRAJONE.TK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: InteGrimi I Shqiperise Ne BE

Mesazh  MisTrecjA_LogeL prej Mon Feb 01, 2010 2:45 pm

hahahahha SpLaSh a thua te na pranoje BE-ja???????? Laughing Laughing Laughing

MisTrecjA_LogeL

Posts : 60
Join date : 12/01/2010
Age : 25

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: InteGrimi I Shqiperise Ne BE

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi