Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
2 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 2 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

kurizitete te ndryshme

Shko poshtë

kurizitete te ndryshme

Mesazh  dule_rrebeli prej Thu Jan 21, 2010 7:11 pm

Nje grua ka zgjedhur nje menyre te pazakonte per te festuar 100 vjetorin e saj. E moshuara angleze qe festoi ditelindjen ndersa ndodhej ne Qipro, u hodh me parashute nga nje mal i larte rreth 760 metra. Ajo shpreson se me iniciativen e saj do te thyeje rekordin si personi me i moshuar qe eshte hedhur me parashute.

* Syri i nje struci eshte me i madh se truri i tij.
* Ne trurin e maceve ka 32 muskuj.
* Seul (kryeqyteti i Korese se Jugut) ne gjuhen vendase do te thote kryeqytet.
* Ne SHBA 1/3 e zezakeve mes 20-29 vjeç jane ne burg ose nen hetim.
* Nje mashkull harxhon mesatarisht 3350 ore duke u rruajtur e qethur.
* Kur thyhet nje xham disa copeza shperndahen me shpejtesi 3000 milje ne ore.
* Bethoveni para se te kompozonte fuste koken ne uje te ftohte.

--Normalisht,çdo person qesh 15 here ne dite.
--Coca-cola origjinale ishte jeshile
--Fjala''VARR''rrjedh nga greku''koimetirion''qe do te thote vend per te fjetur.
--Shteti me % me te madhe te personave qe shkojne ne kembe per te punuar eshte Alaska.
--Ne afrike % e personave qe jetojne ne vetmi eshte 28 %,ndersa ne ameriken e veriut eshte 38 %.

Elegante, seksi, të thjeshta apo të çuditshme: veshjet e brendshme ngacmojnë gjithnjë fantazinë për t’u dukur bukur dhe tërheqëse. Mbi të gjitha u pëlqejnë burrave.

Edhe pse vishen poshtë rrobave, dhe kanë si qëllim vetëm t’i tregohen njeriut që dashuron veshjet e brendshme i bëjnë femrat të ndjehen më seksi. Shpeshherë ndodh që i nxjerrim poshtë një xhakete, për të transformuar veshjen e zyrës në një veshje më sensuale. Sipas shumë specialistëve veshjet e brendshme janë shumë të nevojshme për të tërhequr vëmendjen e meshkujve, për t’i pëlqyer partnerit, por edhe vetes, dhe mbi të gjitha për ta bërë burrin të ndjehet i rëndësishëm.

Eshte verifikuar shkencerisht se gjumi ka 2 faza, alfa dhe delta. Faza Alfa eshte faza ideale per tu zgjuar ndersa faza delta eshte e kunderta. Ne qofte se zhgjohesh ne fazen delta ke deme ne nivel neuronesh. Koha per te kaluar nga faza alfa ne fazen delta dhe nga faza delta ne fazen alfa eshte prej 45 minutash, pra per te kaluar nga faza alfa ne fazen tjeter alfa duhen 90 minuta. Nje person, per te bere gjumin e plote duhet te flere nje sasi oresh shumefishe te 1,5 ore. Eshte llogaritur qe sasia e kohes qe i duhet trurit per te perpunuar materialin e marre gjate dites, imazhet etj. eshte rreth 4,5 ore pra 3*1,5 dhe ajo eshte koha ideale per te fjetur gjume ne rast se nuk merresh me aktivitet fizik intensiv, ndersa ne rast se merresh me aktivitet fizik, ne baze te nivelit te aktivitetit, duhet te flihet 6 ose 7,5 ore gjume.

Laughing

dule_rrebeli

Posts : 5
Join date : 16/01/2010

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: kurizitete te ndryshme

Mesazh  dule_rrebeli prej Thu Jan 21, 2010 11:11 pm

Nga e di punen e te brendeshmeve ti re poq

dule_rrebeli

Posts : 5
Join date : 16/01/2010

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi