Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

21.01.2010 Lajmi I Fundit Nga Vendi

Shko poshtë

21.01.2010 Lajmi I Fundit Nga Vendi

Mesazh  SpLaSh prej Thu Jan 21, 2010 8:55 pm


Hetimet: U dogj transformatori!

Skandali ne stadiumin kombetar ”Qemal Stafa” ne Tirane ka lene pas nje shije aspak te mire, nderkohe qe jane angazhuar si asnjehere me pare strukturat e rendit dhe te prokurorise per hetimin e saj.
Kabina elektrike eshte kontrolluar imtesisht qe mbreme deri sot ne mesdite, por burime jo zyrtare prane prokurorise bejne te ditur se konkluzioni i hetimeve do te jete ai i defektit per shkak te djegies se transformatorit. Pa te akuzuar konkrete.

Gjithcka ne ndeshje filloi ne menyren me te mire te mundshme, yjet e Realit sebashku me lojtaret e Gramozit mbajten nje minute heshtje ne shenje respekti ndaj te madhit Panajot Pano.

Xhafa shenoi qe ne minuten e dyte duke kaluar Gramozin ne avantazh duke shtuar spektaklin e asaj mbremjeje, por momenti i rifillimit te pjeses se dyte rrezoi gjithcka.

Galaktiket, te befasuar ashtu si dhe e gjithe tifozeria, nxituan per t’u futur brenda me fikjen e prozhektoreve, duke lene te mbizoteronte kaosi dhe turpi ne ‘Qemal Stafa’.

Zgjati aq sa edhe vete ndeshja, pritja ne erresire te plote, duke hedhur poshte te gjithe ate atmosfere te krijuar nga prania e disa prej lojtareve me te mire ne bote.

Ministri i Sporteve, Ferdinand Xhaferri, i cili ka shkarkuar drejtorin Perikli Dhales, e ka zyrtarizuar vendimin nje dite me pas.

Megjithate demi i imazhit tone ndodhi ne syte e mediave spanjolle, nderkohe ministri i Sporteve Xhaferri flet per nje gabim qe mund te evitohej.

“Nuk mund te them qe kjo qe ndodhi ishte pozitive. Nderprerja e energjise nuk ka ndodhur vetem ne Shqiperi, po edhe ne stadiume te tjera prestigjioze. Ishte nje ngjarje qe duhet te evitohej dhe ishin te gjitha mundesite”, u shpreh Xhaferri.

Nderkohe per vazhdimesine e menyres se menaxhimit te stadiumit ‘Qemal Stafa’ ministri Xhaferri thote se kjo menyre qe eshte aktualisht ka probleme dhe si rrjedhoje eshte ngritur nje grup pune, i cili brenda dy javesh duhet t’i paraqese ministrit nje skeme te re, duke perfshire ketu edhe dhenien me koncesion.

Deri atehere stadiumi do te drejtohet nga Gazmend Sallaku, nje tjeter ish-futbollist, por kete radhe i Dinamos, e jo i Tiranes.
avatar
SpLaSh

Posts : 298
Join date : 22/12/2009
Age : 25
Location : AlbaNia KuKeS

Shiko profilin e anëtarit http://wWw.KuKsI.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi