Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

Sjelljet që bezdisin në jetën e një çifti!

Shko poshtë

Sjelljet që bezdisin në jetën e një çifti!

Mesazh  Renato prej Thu Jan 21, 2010 10:01 pm

Kjo temë ka për qellim të shndritë të gjitha dukuritë të cilat shfaqen në mes burrit dhe gruas si faktor bezdisës ose përçarës, me qellim qe të evitohen sa më shumë, njëkohësisht të krijohen raporte harmonike dhe të shenjta mes bashkëshortëve dhe në familje në përgjithësi. Pasi që çdo kund shkruhet dhe thuhet se familja është e shenjtë, andaj si të tillë e donë bota, por edhe ne e donim. Unë familjen e kam pagëzuar me këtë nocion: “familja është njësi themelore dhe funksionale e një shteti”. Çdo çrregullim i një familje reflektohet edhe në çrregullimin e shtetit. Ndërsa, para një dite në TV. Shqipëria nga psikologu i nderuar, që tani emri nuk me kujtohet thotë: “familja është institucion”, nuk e cekë se institucion i kujt është. Si do çoftë Unë po filloi me një dëshirë: që çdo pjesëmarrje e pjesëmarrëseve në shkrimin e kësaj teme, së pari të jemi të sinqertë, pa ofenduar askush askënd, të gjejmë terminologji adekuate dhe të ndihmonim njëri tjetrin në zgjidhjen sa më të mirë dhe më të përshtatshme të këtij problemi. Pasi që bashkëjetesa e një familje dallon nga familja tjetër, atëherë besoi se kam me qenë edhe një plus i madh dhe shumë interesant për lexuesit të njoftohen me mënyrën e bashkëjetesës në të gjitha vendet aty ku jetohet. Ja një shembull.
Burrin e bezdisë gruaja kur njëkohësisht vendosë qumështin për ta vluar dhe merr rrobat për ti futë në lavamanë. Duke i futë rrobat në lavamanë, qumështi vlon, derdhet mbi shporet (sobë) elektrik, jo qe merr erë krejt shtëpia, por bezdisë edhe komshinj, sidomos ata qe jetonin në pallat. Dihet fare mirë rrobat mund të presin nuk prish fare punë. Ndërsa qumështi nuk pret, andaj duhet pritë deri sa qumështi të vlon, pastaj të vërën rrobat në lavaman.
Këtu bëhet fjalë për bezdisje më shumë teknike qe mund të evitohen.

Nga pakica bëhet shumica, kokërr kokërr bëhet karrica!
avatar
Renato

Posts : 36
Join date : 22/12/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sjelljet që bezdisin në jetën e një çifti!

Mesazh  SkY prej Sat Jan 23, 2010 7:09 pm

nuk perton me shkrujt ti mer. un per vete pertoj mi lexu gjitha kto mi lali

SkY

Posts : 28
Join date : 23/01/2010

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sjelljet që bezdisin në jetën e një çifti!

Mesazh  SpLaSh prej Sat Jan 23, 2010 9:52 pm

Hmmmmmmmmmmm !! Nuk Jane Pak Keto Sjellje. Sjelljet Jane Te SHumta Por Duhet Gjithmone Te Shmangim Pakenaqesite Dhe Ngjarjet e Pakedeshme. Smile

SkY Lexoje Se Dhe Nga Kjo E Merr Nje Mesim Smile
avatar
SpLaSh

Posts : 298
Join date : 22/12/2009
Age : 25
Location : AlbaNia KuKeS

Shiko profilin e anëtarit http://wWw.KuKsI.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sjelljet që bezdisin në jetën e një çifti!

Mesazh  DaNGeR prej Sat Jan 23, 2010 9:53 pm

sky qeke si puna ime :p !
avatar
DaNGeR

Posts : 115
Join date : 30/12/2009
Age : 25
Location : Albania KuKeS

Shiko profilin e anëtarit http://WwW.KuKsI.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sjelljet që bezdisin në jetën e një çifti!

Mesazh  Dibrani prej Sat Jan 23, 2010 10:48 pm

PO mos e lexoni te gjithen re lexojeni nje rresht po e nje rrjesht po
avatar
Dibrani

Posts : 221
Join date : 26/12/2009
Age : 29
Location : -----------------

Shiko profilin e anëtarit http://WWW.DIBRAJONE.TK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sjelljet që bezdisin në jetën e një çifti!

Mesazh  MisTrecjA_LogeL prej Mon Feb 01, 2010 2:34 pm

Dibrani shkruajti:PO mos e lexoni te gjithen re lexojeni nje rresht po e nje rrjesht po
ashtu do ia bej edhe une se kush lexo gjith ate roman ahahahhaha

MisTrecjA_LogeL

Posts : 60
Join date : 12/01/2010
Age : 25

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sjelljet që bezdisin në jetën e një çifti!

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi