Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

21.01.2010 Lajmi i fundit nga Vendi

Shko poshtë

21.01.2010 Lajmi i fundit nga Vendi

Mesazh  SpLaSh prej Fri Jan 22, 2010 7:04 pm


Zbulohen sekretet e Gerdecit

Prokuroria depoziton para Gjykates se Tiranes nje nga deshmite me te rendesishme qe forcon pozitat e organit te akuzes kunder 29 te pandehurve te tragjedise se Gerdecit.

Behet fjale per deshmine e ish-rojes se fabrikes se demontimit ne Gerdec, shtetasit Beqir Prini, i cili ka pohuar se ishte punesuar si roje i fabrikes qe ne fillim te shkurtit 2007, ne nje kohe qe sipas prokuroreve fabrika e demontimit ende nuk ishte shpallur si vendi ku do demontoheshin municone dhe vetem nje muaj me pas qeveria del me nje projektvendim per proceduren e trajtimit te armeve, teknikes dhe pajisjeve te forcave te armatosura te hequra nga armatimi dhe perdorimi.

Pas ketij vendimi ne jane dashur edhe tre muaj qe Ministria e Mbrojtjes te nxjerre nje urdher per perzgjedhjen e kompanise se huaj 'Sac' dhe shoqerine e nenkontraktuar 'Albademil' per proceduren e shitjes se municioneve me gezhoje tunxhi. Por sipas prokuroreve nese ballafaqohen dokumentet e sekuestruara qe pershkruajne si u hap rruga per Gerdecin dhe deshmine e ish-rojes hidhet drite mbi rrethana te reja qe vene ne pozite te pandehurit.

Deshmitari Prini ka deklaruar se ne fillimet e punes se tij perkatesisht gjate muajit shkurt 2007 si roje kishte pare te vinin e te sistemonin vendin Mihal Delijorgji dhe Dritan Minxolli se bashku me persona te tjere.

Sipas prokurorise kjo deshmi eshte e rendesishme pasi sipas deklaratave te ish-rojes nese do t'i referohemi periudhes kur Prini punonte ne fabriken e Gerdecit eshte e njejta kohe qe sipas dokumentave po zhvillohej edhe beteja per te krijuar kete fabrike.

Nderkohe megjithese ne seancen e sotme kishin ardhur per te deshmuar 10 persona ata nuk munden te flasin para trupes gjyqesore pasi mungonin disa avokate. Nderkohe seanca pervec misionit Euralius po ndiqet edhe nga vezhgues te OSBE-se.
avatar
SpLaSh

Posts : 298
Join date : 22/12/2009
Age : 25
Location : AlbaNia KuKeS

Shiko profilin e anëtarit http://wWw.KuKsI.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi