Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

10 futbollistat dhe pronarët më të pasur në Angli? 10 futbollistat dhe pronarët më të pasur në Angli?

Shko poshtë

10 futbollistat dhe pronarët më të pasur në Angli? 10 futbollistat dhe pronarët më të pasur në Angli?

Mesazh  Renato prej Fri Jan 22, 2010 7:53 pm


Pronari i Manchester City, Sheikh Mansour bin Zayed Al Nahyan momentalisht është pronari më i pasur në futbollin Britanez, shkruan FourFourTwo Magazine. Sa i përket lojtarëve, vendin e parë e mban futbollisti David Beckham, i cili dje ka debutuar për ekipin Italian Milan.

Sheikh Mansour bin Zayed Al Nahyan

Menaxheri i Manchester United, Sir Alex Fergusson radhitet i 78 me 22 milionë funta, kurse ai i Arsenalit, Arsen Venger gjendet i 98 me 14 milionë funta.

Top 10 pronarët më të pasur:
1 Sheikh Mansour bin Zayed Al Nahyan (Man City) 15 miliardë funta
2 Lakshmi Mittal and family (QPR) 12.5b mlrd
3 Roman Abramovich (Chelsea) 7 mlrd
4 Joe Lewis (Tottenham) 2.5 mlrd
5 Bernie and Slavica Ecclestone (QPR) 2.4 mlrd
6 Stanley Kroenke (Arsenal) 2.24 mlrd
7 Alisher Usmanov (Arsenal) 1.5 mlrd
8 Lord Grantchester/the Moores Family (Everton) 1.2 mlrd
8 Dermot Desmond (Celtic) 1.2 mlrd
10 Lord Ashcroft (Watford) 1.1 mlrd
10 Malcolm Glazer and family (Man Utd) 1.1 mlrd

10 futbollistat më të pasur:
1 David Beckham 125 milione funta
2 Michael Owen 40
3 Wayne Rooney 35
4 Rio Ferdinand 28
4 Robbie Fowler 28
4 Sol Campbell 28
7 Ryan Giggs 23
8 Michael Ballack 20
8 Frank Lampard 20
10 Steven Gerrard 19
avatar
Renato

Posts : 36
Join date : 22/12/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

hahahaha

Mesazh  Dikush prej Tue Feb 02, 2010 10:49 pm

Ti as per portjer nuk kishe ba
hahahahahahaah Laughing
avatar
Dikush

Posts : 115
Join date : 20/12/2009
Age : 29
Location : Tropoja/Albalia

Shiko profilin e anëtarit http://wWw.Dikush.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi