Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
2 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 2 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

Auforizma te ndryshme

Shko poshtë

Auforizma te ndryshme

Mesazh  Dibrani prej Sat Jan 23, 2010 6:31 pm

"JU SHIKONI LART, KERKONI TE LARTESOHENI, KURSE UNE SHOH POSHTE, SEPSE QENDROJ MBI JU" FRIEDRICH NIETZSCHE

"LUMTURIA PERBEHET NGA FATKEQESI TE EVITUARA"

"BESNIKERIA ESHTE MANIA PER TE ZOTERUAR"

"BEHEMI TE MORALSHEM SAPO NDIHEMI JO TE LUMTUR" PRUST

"BOTA ESHTE KRIJUAR NGA POETI PER ENDERIMTARIN" OSCAR WILDE

"NJEREZIT I BESOJNE CDO GJEJE QE JU PERSHPERITET NE VESH"

"AI QE JU BESON GJITHMONE ENDRAVE, E KALON JETEN NE GJUME":

"IL PEGGIOR MODO DI SENTIRE LA MANCANZA DI QUALCUNO, E ESSERCI SEDUDO ACCANTO E SAPERE CHE NON L'AVRAI MAI" GABRIEL GARCIA MARQUES

"THE THIRST FOR THE INFINITE PROVES INFINITY" VICTOR HUGO

"TE VERTETAT DHE FEMRAT QE ARRIHEN LEHTE, NUK KANE NDONJE VLERE TE VECANTE" GETE

DHE PER TA MBYLLUR ME GETEN..
"NJEREZIT PERCMOJNE ATE QE S'E KUPTOJNE

Shpirti i nje personi eshte i fshehur ne nje shikim ..... per kete kemi frike te na shikojne ne Sy.

Mos qaj nese nje mik te ka lene ........... vetem kur te te kete harruar ...... mund te thuash se e ke humbur pergjithmone.

Lum kush nuk endrra per te realizuar ............. sepse nuk do te jete kurre i zhgenjyer.

Thone se nga gabimet ..... mesojme ............ atehere lermeni te gaboj.


Mos u dorezo kurre ......... sepse ne momentin qe ti kujton se gjithshka ka mbaruar ............... eshte momenti kur gjithshka .... ka filluar.

Jim Morrison

Buzeqesh gjithmone, edhe kur te jesh e merzitur, sepse nuk i dihet, dikush mund te dashurohet pas buzeqeshjes tende. G.G. Markez

Te jetosh eshte shume e veshtire, shumica prej nesh vetem sa ekzistojne.
Erich Maria Remarque

Nese Bota do ti perkiste Zotit, nuk do te doja te isha ky Zot:
Palumturia qe do te ekzistonte, do te me vriste zemren.

Miku i te gjitheve eshte miku i askujt!
SHOPENHAUER

Menyra me e mire per te realizuar nje Enderr....... eshte te zgjohesh.
Paul Valeri

Grate asnjeher nuk e verejn ate qe ne bejm per ato, gjithmon verejn ate qe sbejm !
Kurtleni
avatar
Dibrani

Posts : 221
Join date : 26/12/2009
Age : 29
Location : -----------------

Shiko profilin e anëtarit http://WWW.DIBRAJONE.TK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi