Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

26.01.2010 Lajmi i fundit nga Bota

Shko poshtë

26.01.2010 Lajmi i fundit nga Bota

Mesazh  SpLaSh prej Tue Jan 26, 2010 4:45 pm


Britani, 60 femije te abuzuar ne dite nga pedofilet

Shifra alarmante, njekohesisht tronditese jane bere publike rreth numrit te femijeve qe abuzohen ne Britanine e Madhe.

Nje studim i publikuar sot tregon se 60 femije abuzohen cdo dite ne shtetin ishullor nga pedofilet. Me shume se 21,000 krime ndaj te miturve u regjistruan vitin e shkuar ne Angli dhe Uells.

Ky perfundim eshte arritur nga perpunimi i te dhenave prej 43 forcave policore. Sipas ketij raporti ne 75% te rasteve te abuzimit viktimat ishin nen moshen 17 vjec. Keto te dhena qe behen publike per here te pare, jane siguruar nga “Organizata nacionale e parandalimit te abuzimit me femijet” .

Philip Noyes drejtor i kesaj organizate e komentoi raportin si trondites pasi te dhenat jane vetem per ato raste kur abuzimi eshte raportuar ne polici. “Ne besojme se shifrat e ketij problemi jane akoma me te medha” ka theksuar ai.

Se shpejti ne Angli dhe Uells pritet te nise zbatimi i nje skeme ku banoret e cdo qyteti do te kene mundesi te kene informacion rreth personave te perfshire ne pedofili apo qe jane denuar me pare per krime ndaj te miturve.

Kjo skene eshte perkrahur nga ministri i brendshem Alan Xhoson dhe njihet si “Sarah’s Law” (Ligji Sara).

Ligji ka marre kete emer pas nje fushate 7-vjecare per aprovimin e tij, inicuar nga nena e vogelushes Sarah Payne, e cila u abuzua dhe me pas u vra nga pedofili Roy Whiting.
avatar
SpLaSh

Posts : 298
Join date : 22/12/2009
Age : 25
Location : AlbaNia KuKeS

Shiko profilin e anëtarit http://wWw.KuKsI.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi