Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

Kristiano Ronaldo | BioGrafi

Shko poshtë

Kristiano Ronaldo | BioGrafi

Mesazh  SpLaSh prej Tue Jan 26, 2010 4:47 pm
Kristiano Ronaldo, (origjinal: Cristiano Ronaldo), është një futbollist portugez që luan edhe për kombëtaren Portugeze. Për momentin luan në ekinpin Manchester United në ligën e parë Angleze. Ronaldo që me fillimin e shkollës ishte shumë i interesuar rreth futbollit dhe klubi i tijë i dashur ishte SL Benfica edhe pse më vonë ai do t'i bashkangjitet rivalit të këtij klubi Sporting. Së pari ai luajti për ekipin amater, Andorinha, ku babai i tijë ishte njeri kyç, në këtë kohë Ronaldo ishte vetëm tetë vjeçarë. Në vitin 1995, në moshën dhjetë (10) vjeçare, reputacioni i tij rritej shumë shpejtë në Portugali.Dy ekipet si CS Marítimo dhe CD Nacional ishin të interesuara në angazhimin e tijë. Marítimo, ekipi i fillimit, humbi një takim kyç me Rui Santos, menaxher i ekipit Andorinha, kështu që Ronaldo nënshkroi me ekipin Nacional. Pas fitimit të titullit me ekipin Nacional, Ronaldo u angazhua tri ditë testimi në ekipin Sporting pas të cilit angazhim nënshkruajti për këtë ekip... Ne nje ndeshje miqesore kunder Manchester United K.Ronaldo shkelqen deri ne ate pike sa detyron tranjerin Ser Alex Ferguson te paguaj 13 milion paund afersisht 18 milion Europer ta marr asin Portugez nga klubi Sportin Lisbones, gjat merkatos te asaj vere pati shume kritika per Ferguson i cili beri nje investim marramendes per Portugezin por koha i dha te drejte tranjerit i cili kete vere pati nje oferte prej 90 milion Euro te cilen e refuzoj, pavarsisht deshires se Ronaldos per te luajtur ne kampionatin Spanjoll me ekipin e Real Madrid. Por drejtuesit e Manchesterit i kane vene nje cmime per asin Portugeze, cmimi arrin ne shifren 170 Milion Euro per cdo ekip qe eshte i interesuar te blej Portugezin. Ronaldo pritet te fitoj Topin e Arte dhe Fifa World Player mbasi arriti te fitoj titullin e Chamions Legue dhe lojtarin dhe golshenuesin me te mire te keti kompeticioni. Gjat gjith sezonit Ronaldo arriti te shenoj 43 gola duke thyer edhe rekode qe mbaheshin prej kohe ne kampionatin Anglez dhe kampionatet e tjera te rendesishem ne kontinentin e vjeter...
avatar
SpLaSh

Posts : 298
Join date : 22/12/2009
Age : 25
Location : AlbaNia KuKeS

Shiko profilin e anëtarit http://wWw.KuKsI.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi