Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

Shkarko Pa Kufi Ne RapidShare !!

Shko poshtë

Shkarko Pa Kufi Ne RapidShare !!

Mesazh  ALbI prej Wed Jan 27, 2010 3:43 pm

Si te shkarkosh pa kufi dhe evitosh kohen e pritjes ne rapidshare
Ne fillim kerko nje numer IP nga serveri qe te lidh me internetin.
Klikohet Start/run Ketu futet cmd.exe Klik ok.Ne tabelen e Dos-it shtypen keto rreshta:
ipconfig /flushdns
ipconfig /release
ipconfig /renew
exit
Pastaj shkon lart ne browser ne Tools/internet options/hiq cookies(delete cookies). Futesh te faqja e rapidshare dhe serveri i saj do e njohe kompjuterin tend me nje numer IP te re dhe do te ta jape nje link per shkarkim.Kjo metode vlen per rastet kur ke bere disa shkarkime rresht nga rapidshare dhe me pas ajo nuk ta jep linkun qe kerkon pasi"ke shkarkuar shume" dhe te thote te presesh nje ore.
Metode tjeter eshte te perdoresh si browser Firefoksin.Instalo nje program qe ndryshon proxin.Kjo te lejon ndryshimin e IP-se dhe shkarkosh nga rapidshare pa problem me shumice skedaresh rresht.
http://www.roundtwo.com/product/switchproxy Ne rast se perdor Explorerin mund te perdoresh disa proxy servers falas dhe merr adresa te reja IP.Ose mund te perdoret ndonje program anonimizues. per te eleminuar kohen e pritjes ne sekonda te linkut nga rapidshare dhe te besh shkarkim te menjehershem mund te perdoret ky script dhe futet te fusha e adreses lart ne momentin qe shikon sahatin(sekondat) ne fund te faqes ne rapidshare,javascript(countdown = 0);
ose futet ky script ne fushen e adreses lart javascript:/var\s*(.*?)\s*=/i.test(document.body.innerHTML);for(i=0;i<50;i++) eval(%22f%22+RegExp.$2+%22()%22); Klikon shko dhe shkarkimi fillon menjehere.Ne rast se perdoret Firefoks,shkarkohet skripti me poshte
http://azu.brokenedge.net/RapidShareTicket.xpi ne firefoks klikohet ne File/open
gjen skedarin e shkarkuar dhe e hap.Skedari ka menu qe eleminon kohen e pritjes ne sekonda.

_________________
...::: To Be ..:: SpLaSh ::.. InNnN ..:: PrImE ::.. Team :::...
avatar
ALbI

Posts : 20
Join date : 31/12/2009
Location : Albania KuKeS

Shiko profilin e anëtarit http://wWw.KuKsI.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shkarko Pa Kufi Ne RapidShare !!

Mesazh  ALbI prej Wed Jan 27, 2010 3:50 pm

Si te shkarkojme programe me download manaxher ne Rapidshare.
Rapidshare dihet qe nuk lejon perdorimin e manaxherave te shkarkimit si Getright,Flashget,Metadownload,Download akselerator etj.Ky privilegj eshte vetem per anetaret qe paguajne dhe fitojne statusin "Premium member".
Shkarkimi i skedareve nga Rapidshare duke perdorur butonin free dhe shkarkuar nje program duke perdorur aplikacionin shkarkues te windowsit,krijon problem gjithmone ne rastet kur lidhjen e internetit e ke me Dial up.Kjo lidhje nuk eshte shume e qendrushme,mund te shkeputet ne befasi pas gjysem ore,ose 1 ore.C'ndodh kur je duke shkarkuar nga rapidshare nje skedar te madh 25 mb.Me shkeputjen e befasishme te lidhjes se internetit gjate kohes qe shkarkon nje program,shkarkuesi i windowsit nuk ta ruan ne harddrive pjesen e programit qe ke shkarkur.Ajo te humb.Kjo te detyron ta rifillosh shkarkimin e nje skedari ose programi nga e para.Dmth te klikosh te linku i shkarkimit ne internet,te hapet rapidshare,te klikosh ne butonin free,te presesh 60-70 sek,te hapet linku dhe rifillosh shkarkimin nga e para.Imagjinoje nje humbje kohe e madhe. Ekziston nje mundesi te shkarkosh nga Rapidshare duke perdorur nje program manaxher shkarkimesh qe te ndihmon te shpejtosh shkarkimin e ndonje skedari.Gjithashtu ne rast shkeputjeje interneti,programi manaxher e ruan pjesen qe ke shkarkuar dhe mund te rivazhdosh shkarkimin pasi rilidhesh me internetin duke klikuar ne butonin" Rezume".YsiDownload manaxher mund ta beje kete pune.
yousendit.com/downloads/YSIGet%200.99c.exe program shume i vogel 250 kb.Pasi shkarkohet, instalohet dhe hapet programi do kete kete pamje

Supozojme per nje moment qe do shkarkojme nje fjalor nga faqja e rapidshare.
kemi klikuar ne nje link ne internet ,eshte hapur rapidshare,eshte klikuar ne butonin FREE,eshte pritur 70 apo me shume sekonda. Rapidshare te jep linkun e shkarkimit si ne figuren me poshte
Cfare duhet bere per ta shkarkuar fjalorin nga ky link duke perdorur YSIget manaxherinapet programi Ysiget dhe lihet dritarja e tij hapur si ne figuren e postit te meparshem.Vendos miun mbi linkun ne Rapidshare dhe shtyp butonin e majte te miut,duke e mbajtur te shtypur.Duke mbajtur butonin e majte te miut te shtypur,zhvendose shenjusin e miut ne ekran dhe fute brenda dritares bosh te programit Ysiget. Cdo te ndodhe? Shiko figuren ne postin ne vazhdim.
Pasi ke futur shenjusin e miut ne dritaren e programit YsiGet,hiqe gishtin dhe leshoje butonin e majte te miut.Menjehere linku i shkarkimit te rapidshare-s do futet ne program dhe shkarkimi do filloje automatikisht.Kjo te jep avantazh shpejtesie shkarkimi me te mire se windowsi si dhe ne cdo rast nderprerje,lidhje me internetin,mund te rilidhesh perseri me internetin.Mund te vazhdosh te shkarkosh programin aty ku e ke lene duke klikuar ne butonin "queue"dhe ne menu klikohet ne rezume.Programi do rivazhdoje shkarkimin,njelloj sic veprohet me programet flash get dhe manaxherat e shkarkimit te tjere.Ja dhe nje figure e programit YSiget qe eshte ne proces te shkarkimit te nje fjalori 28.6mb.

Nje program qe gjen linkun e shkarkimit te skedareve ne rapidshare.Linku i gjetur mund te futet ne programin manaxher te shkarkimeve,Flashget dhe mund te shkarkosh skedaret me ane te Flashgetit dhe jo nga Rapidshare.
Linkgraber v 3.1.4 megaupload.com XV5YQE3E

_________________
...::: To Be ..:: SpLaSh ::.. InNnN ..:: PrImE ::.. Team :::...
avatar
ALbI

Posts : 20
Join date : 31/12/2009
Location : Albania KuKeS

Shiko profilin e anëtarit http://wWw.KuKsI.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shkarko Pa Kufi Ne RapidShare !!

Mesazh  ALbI prej Wed Jan 27, 2010 3:52 pm

Supozojme se do shkarkojme nje skedar te rapidshare, qe eshte ne formen,http://rapidshare.de/files/11398560/...er2.part01.rar Atehere ndiqet kjo rruge.
1.Te figura e postit te pare klikohet ne butonin Opsione.Te fusha e proxy server futet nje adrese IP dhe te porti,futet numri 80 Liste me proxy falas mund te gjeni ne kete adrese http://www.proxy-list.net/transparent-proxy-lists.shtml
2.Klikohet ne butonin Rapidshare.de dhe ne fushen e pare te bardhe majtas butonit "get link" futet adresa e skedarit qe do shkarkohet.Ne kete rast http://rapidshare.de/files/11398560/...er2.part01.rar
3.Klikohet ne butonin "Get Link"Pritet pak deri sa te shfaqet linku ne fushen e bardhe te dyte,majtas butonit "Copy" Ketu marrja e linkut varet gjithmone nga Proxy servery.Nqs proxy serveri eshte jashte linje do dali mesazhi,nuk mund te lidhet.(cann't connect).Ne kete rast klikohet perseri ne opsionet dhe futet nje adrese IP e nje serveri tjeter proxy,si dhe plotesohet kutia me portin 80.Pasi realizohet lidhja me serverin proxy,do te dale ne ekran nje kuti per te futur tre numra/germa me ngjyra si ne figure.Te adresa e serverave proxy,numrat ip jane dhene se bashku me portin qe perdorin keto servera proxy.Psh nje server me adrese 218.94.136.61:80 ,numri i IP eshte 218.94.136.61.Ky numer duhet futur.Kurse grupi fundit 80 eshte porti.Ose ne nje adrese tjeter 209.233.105.122:3128, grupi i fundit 3128 duhet futur te porti dhe pjesa tjeter i perket IP-se se serverit.

_________________
...::: To Be ..:: SpLaSh ::.. InNnN ..:: PrImE ::.. Team :::...
avatar
ALbI

Posts : 20
Join date : 31/12/2009
Location : Albania KuKeS

Shiko profilin e anëtarit http://wWw.KuKsI.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shkarko Pa Kufi Ne RapidShare !!

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi