Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
2 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 2 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

Berisha: Bojkoti nuk shperblehet

Shko poshtë

Berisha: Bojkoti nuk shperblehet

Mesazh  Dikush prej Wed Jan 27, 2010 6:44 pm

Kryeministri Sali Berisha deklaron se Asambleja Parlamentare e Keshillit te Evropes me pranimin e kredencialeve te delegacionit shqiptar i dha goditjen e merituar dhe fatale bojkotit, duke deshmuar se kjo forme nuk kalon ne institucionet demokratike.

"Bojkoti nuk shperblehet. Atyre qe bene letren u mbetet iu nje deshmi e paprecedente, tmerresisht e rende, ndaj qendrimit dhe interesit vetjak te cdo shqiptari. Kjo qe ndodhi tregoi se ketyre zoterinjve nuk u dridhet dora per te kerkuar denimin e Shqiperise, vetem me qellim marrjen e karriges", u shpreh Berisha, ne mbledhjen e sotme te qeverise.

Kreu i kabinetit shtoi se kerkesa per sfidim te kredencialeve te delegacionit te Shqiperise, eshte kerkese 'de facto' per perjashtimin e vendit nga forumi europian.

Berisha me kete rast shpjegoi se PS perfaqesohej ne kete delegacion me anetarin e kryesise Kastriot Islami, i cili eshte i vetmi ne kete force politike qe ka kredencialet. Po ashtu Berisha kujtoi se vendin e anetarit tjeter, PS ia dhuroi kreut te PDS-se, Paskal Milo.

Kryeministri Berisha kerkoi nga Partia Socialiste te shprehe ndjesen e saj per situaten e krijuar, ndersa u beri thirrje deputeteve socialiste te kthehen perfundimisht ne parlament, duke i ofruar bashkepunim luajal.
avatar
Dikush

Posts : 115
Join date : 20/12/2009
Age : 29
Location : Tropoja/Albalia

Shiko profilin e anëtarit http://wWw.Dikush.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi