Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
2 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 2 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

27.01.2010 Lajmi i fundit nga Vendi

Shko poshtë

27.01.2010 Lajmi i fundit nga Vendi

Mesazh  SpLaSh prej Wed Jan 27, 2010 11:20 pm


Kufiri, Rama vlereson vendimin e gjykates

Kryetari i PS, Edi Rama ka reaguar pas vendimit te Gjykates Kushtetuese ndaj marreveshjes kufitare me Greqine, duke deklaruar se ai tregon situaten e degjeneruar ne te cilen ndodhet qeveria shqiptare.

Duke folur ne nje interviste per VOA, Rama eshte shprehur se Berisha po qeveris vendin ne kundershtim me interesat e popullit shqiptar.

“Reagimi i pare qe me vjen ndermend eshte keqardhja e thelle per katandisjen e qeverisjes ne Shqiperi ne nje instrument te erret qe vepron ne kundershtim me interesat e publikut dhe ne kete rast me interesa me te medha”, ka pohuar Rama.

I pyetur per bojkotin qe PS i ka bere Parlamentit, lideri i opozites ka nenvizuar se ky vendim ka ardhur si pasoje e krizes se thelle ne te cilen eshte futur demokracia shqiptare.

“Bojkoti i Parlamentit nga ana jone nuk eshte asgje tjeter vecse shprehja e nje krize te thelle te demokracise. Ne kemi bojkotuar Parlamentin jo si shprehje e nje deshire per te bere politike, por si te vetmen rruge qe na ka mbetur per transparencen zgjedhore”, ka theksuar Rama, duke nenvizuar se ne Shqiperi nuk ka garanci qe zgjedhjet e ardhshme te jene te lira dhe te ndershme.

Sipas tij, hetimi i procesit zgjedhor qe kerkon PS nuk synon rrezimin e vendimit te gjykates, por t’i prese rrugen perseritjes se “farses” se zgjedhjeve te vitit te kaluar.

Rama ka theksuar se ky hetim mund te behet vetem me hapjen e kutive, veprim ky i domosdoshem per rikthimin e PS ne Kuvend.

“Ne jemi te bindur se eshte i domosdoshem nje hetim i gjithe procesit zgjedhor, jo per te rrezuar vendimin e gjykates, por per t’i prere rrugen perseritjes se farses se zgjedhjeve te 28 qershorit. Transparenca e procesit zgjedhor duhet te filloje nga hapja e kutive, qe eshte nje parakusht per te garantuar fundin e nje tradite te shemtuar zgjedhore”, ka deklaruar Rama.

Lideri i opozites ka shtuar me tej se PS do te vazhdoje protestat e saj derisa te hapen kutite, duke saktesuar se deputeteve te saj nuk do t’u digjet mandati.

“Mandatet nuk do te digjen dhe se si kjo do te ndodhe ka pak rendesi. Rendesi ka qe bojkoti i Parlamentit nuk do te nderpritet deri ne realizimin e projekteve tona. Javen e ardhshme do te njohim pershkallezime te reja pasi nje popull i tere nuk mund te lejoje nje deformim te vullnetit te tij. Ne futemi ne Parlament qe neser nese nuk pengohemi per hetimin dhe jemi gati te pranojme nje marreveshje te negociuar”, ka shtuar Rama.
avatar
SpLaSh

Posts : 298
Join date : 22/12/2009
Age : 25
Location : AlbaNia KuKeS

Shiko profilin e anëtarit http://wWw.KuKsI.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi