Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

Debora deri ne 50 cm

Shko poshtë

Debora deri ne 50 cm

Mesazh  SpLaSh prej Thu Jan 28, 2010 3:55 pm


Debora deri ne 50 cm

Gjate nates se kaluar dhe mengjesin e sotem, reshje te medha debore kane rene ne veri, verilindje dhe juglindje te vendit.

Ne Korce, rruget qe lidhin kete qytet me Kolonjen, Kapshticen, Pogradecin kalohen me veshtiresi per shkak te sasise se madhe te debores qe ka rene per ore te tera.

Ndersa disa akse rurale qe lidhin Korcen me fshatrat perreth jane beret e pakalueshme. Trashesia e debores ne Qafe-Thane ka qene e konsiderueshme por kalimi i mjeteve vazhdon edhe pse me veshtiresi.

Policia keshillon qe mjetet te levizin me zinxhire per te evituar aksidentet rrugore. Nuk njoftohen mbyllje te shkollave per shkak te debores apo bllokimit te rrugeve.

Ne verilindje te vendit zona me e goditur nga reshjet eshte Peshkopia, Bulqiza dhe Burreli. Akset qe lidhin Peshkopine me keto qytete kalohen me shume veshtiresi. Gjithashtu edhe rruga Peshkopi-Kukes. Ne qytetin e Kukesit reshjet e debores kane qene me te pakta por problematike mbetet kalimi i mjeteve ne Qafen e Malit per shkak te sasise se madhe te debores.

Ne qarkun e Shkodres zona me e goditur nga debora eshte malesia e Dukagjinit. Raportohet se ne zonen e quajtur Qafa e Bordolecit, trashesia e debores eshte mbi 1.5 meter, ne Qafa e Tfores debora ka aritur 2 metra. Ketu kalon edhe rruga qe lidh Shkodren me Thethin. Ndersa ne rrugen Shkoder-Shosh trashesia e debores eshte gjysme metri. Raportohen probleme edhe ne zonen e Pukes, komunat Fierze dhe ne Fushe Arrez per shkak te trashesise se debores.
avatar
SpLaSh

Posts : 298
Join date : 22/12/2009
Age : 25
Location : AlbaNia KuKeS

Shiko profilin e anëtarit http://wWw.KuKsI.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi