Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

USB-VIRUSDHENESI ME I MADH

Shko poshtë

USB-VIRUSDHENESI ME I MADH

Mesazh  Dibrani prej Fri Jan 29, 2010 8:46 pm

Keni një USB e përdorni atë shpesh?

Do ju sugjeroja që para çdo përdorimi të saj të skanoni atë në detalje të paktën 1 herë me një antivirus, antispyware dhe antimalware ose me Internet Security që i ka të gjitha këto.

Pse të veproj kështu ?

USB-jat janë një ndër pajisjet që lidhen me pc-në që në vete pranojnë gjegjësisht shpërndajnë më shum viruse se çdo gjë tjetër. Andaj për të mos rezikuar do ju rekomandoja një scan para çdo integrimi dhe ekplorimi të USB-së.

Është një hap shumë i thjesht, psh nëse keni të instaluar si mbrojtje Kaspersky, pas integrimit të USB-së në pc kliko mbi Drive e USB me të djathtën e miut dhe kliko Scan with kaspersky.

Disa hapa të thjesht, por që janë tepër të dobishëm për mbrojtjen e pc-së tuaj.
avatar
Dibrani

Posts : 221
Join date : 26/12/2009
Age : 29
Location : -----------------

Shiko profilin e anëtarit http://WWW.DIBRAJONE.TK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi