Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

disa mini tutoriale

Shko poshtë

disa mini tutoriale

Mesazh  Dibrani prej Fri Jan 29, 2010 8:53 pm

Ndrysho emrin e Shportes (Kontenierit ):Klikoni ne Start , pastaj Run dhe shkruani regedit.
Tani e gjeni HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID \{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}. Dhe aty e keni (Default) dhe klikoni dyher mbi (default)
dhe e nryshoni emrin e shportes . Mbas ristartimit shihet emri i ri nqs e keni ndryshu .
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Informacione rreth verzionin tuaj te windowsit:Per te pasur infor rreth verzionit te windowsit tuaj shkoni ne
Start , pastaj klikoni ne Run dhe shkruani Winver.exe dhe Enter apo OK .
Dhe ju hapet nje faqe e vogel me infot e verzionit te windowsit tuaj .
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Ndale PC-n pa shku ne Start - Shot Down:
Kur jeni ne Desktop thjesht klikoni mbi ALT+F4.
Dhe tani Shot Down dhe Enter .
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Si me nderru passin e root-it ne linux:
Per me nderru passin e root-it tuaj ne linux se pari ju duhet te indentifikoheni(logoheni) duke shkruar komanden "su" ne console , pastaj shkruani komanden "passwd" per me ndryshu passin e root-it.
-Komanda "su" ju kerkon passin e tanishem .
-Komanda "passwd" ju kerkon passin e ri .
avatar
Dibrani

Posts : 221
Join date : 26/12/2009
Age : 29
Location : -----------------

Shiko profilin e anëtarit http://WWW.DIBRAJONE.TK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi