Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
2 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 2 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

Kontrollimi (manipulimi) i kopjuterave ne lan.txt

Shko poshtë

Kontrollimi (manipulimi) i kopjuterave ne lan.txt

Mesazh  Dibrani prej Fri Jan 29, 2010 9:06 pm

Kontrollo kopjuterat ne LAN :
1.Hap My Computer
2.Ne te majt zgjedhim: 'My Network Places'
3.Tani selektoni 'Search Active Directoy.'
4.Nen opcionin Find zgjidhni 'Computers'.
5.Klikoni 'Find now' per te gjetur listen te kompjuterave ne Network.
6.Kliko me mausin e djatht ne PC e viktimes edhe kliko 'Manage'.
7.Tani do ta shihni nje pamje me 'Computer managment'
8. Klikon me mausin e djatht ne fushen e siperme ne anen e majt. Dicka perpara "Computer Managment (Computername/Domain)"
9.Selekto Properties dhe pastaj Advanced.
10.Posht 'Startup and Recovery' kliko 'Settings'
11.Kliko butonin 'Shutdown', dhe do ti fiket kopjuteri , aty mund te gjeni edhe opcione te ndryshme .

KESHILLË: Zgjedhni 'Always' poshte 'Force App Closed'- ky hap i ndalon viktimat nga ruajtja e punes qe kan bere teri tani ne PC. Ne fund klikoni OK .

Kjo funksionon vetem nese je me drejta administrative edhe e ke user/pass te njejt me ate te viktimes

e kete qe e ke thon ti funksionon ne Active Directory nese je admin e jo ne WORKGROUP
avatar
Dibrani

Posts : 221
Join date : 26/12/2009
Age : 29
Location : -----------------

Shiko profilin e anëtarit http://WWW.DIBRAJONE.TK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi