Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

29.01.2010 Lajmi I Fundit Nga Vendi

Shko poshtë

29.01.2010 Lajmi I Fundit Nga Vendi

Mesazh  SpLaSh prej Sat Jan 30, 2010 12:33 am


Devoll, vriten dy vellezer
Dy vellezer nga fshati Vidohove e rrethit te Devollit jane ekzekutuar mesditen e se premtes me arme zjarri ne nje nga rruget e fshatit te tyre, ndersa nje i trete eshte ne gjendje shume te rende.

Viktimat jane Taulant dhe Xhilion Mulliri, ndersa vellai i vogel 18 vjecari Eldi Mulliri ka mundur t’i shpetoje vdekjes. Autori i krimit te rende ka qene duke i pritur tre vellezerit te ktheheshin ne shtepi rreth ores 14 dhe i ka qelluar me bresheri te nje automatiku kallashnikov.

Pasi ka kryer krimin, autori i vrasjes ka terrorizuar edhe fshatin duke qelluar me armen e tij te zjarrit ne ajer, dhe me pas eshte larguar drejt kufirit me Greqine.

Pas ngjarjes se rende ne fshat ka mberritur policia qe ka rrethuar gjithe zonen si dhe ka bllokuar kufirin me Greqine, ne kerkim te autorit te krimit.

Pas hetimeve paraprake, policia ka deklaruar se autori i vrasjes eshte nje 37 vjecar me origjine nga fshati Thumane, Besim Karaj.

Sipas burimeve policore, ai ka qelluar per xhelozi ndaj nje prej vellezerve Mulliri, i cili mendohet se kishte lidhje jashtemartesore me bashkeshorten e tij. Uniformat blu jane ende ne kerkim ne nje pyll prane kufirit me Greqine per te kapur shtetasin Besim Karaj.

Vendi ku ndodhi vrasja, fshati Vidohove, ndodhet fare prane kufirit me Greqine dhe per arrestimin e vrasesit eshte kerkuar dhe ndihma e policise greke e cila po leviz me patrulla pergjate kufirit me Shqiperine.

Ne ndihme jane vene edhe forcat e repartit RENEA per shkak se dyshohet se autori ndodhet ende perreth fshatit, i armatosur.

Fillimisht policia dyshoi per pisten e hakmarrjes, pasi nena e tyre Liljana Mulliri vrau nje shtate vjecar dhe me pas e hodhi ne nje pus per te humbur gjurmet.

Trupi i djalit te vogel u gjet ne nentor te vitit 2005. Liljana Mulliri pranoi ne proces se kishte kryer krimin per motive xhelozie, ndaj ish te dashurit te saj, xhaxhait te viktimes.
avatar
SpLaSh

Posts : 298
Join date : 22/12/2009
Age : 25
Location : AlbaNia KuKeS

Shiko profilin e anëtarit http://wWw.KuKsI.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi