Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

Berisha: Ne tryeze me Ramen

Shko poshtë

Berisha: Ne tryeze me Ramen

Mesazh  SpLaSh prej Sat Jan 30, 2010 12:37 am


Berisha: Ne tryeze me Ramen

Nje dite pas rezolutes se Keshillit te Europes, kryeministri Sali Berisha ftoi liderin e opozites Edi Rama te nderprese bojkotin dhe te vendosin dialogun menjehere ne parlament me ngritjen e komisionit hetimor parlamentar per zgjedhjet. (UPDATE)

Duke iu referuar disa here rezolutes, e cila e vendos hetimin e zgjedhjeve brenda kornizes kushtetuese, kryeministri Berisha beri te qarte se objekt i hetimit nuk mund te jete hapja e kutive dhe rinumerimi i votave.

“Mendoj se eshte bere universalisht e qarte se bojkoti nuk mund te pranohet. Une kam ardhur ketu per ftuar zotin Rama te degjoje zerin e sinqerte te tempujve te demokracise europiane. Hetimi mund te perfshije cdo gje tjeter, por jo vendimet e gjykatave, kjo eshte absolutisht jashte cdo lloj koncepti. Sovraniteti i gjykatave eshte i paprekshem nga cdo autoritet tjeter, parlament qeveri ose president qofte ai”, thote Berisha.

Ne keto rrethana kryeministri Berisha deklaroi se jo vetem mirepret ndermjetesimin e presidentit Bamir Topi per te bindur zotin Rama te hyje ne parlament, por rikonfirmoi gatishmerine e tij per bisedime direkte me zotin Rama.

“Gjate kesaj periudhe jane jo te pakte personat, personalitetet qe vijne dhe me thone: Do te ndermjetesojme!Une nuk refuzoj asnjeri. Nese presidenti e gjykon se mund te binde Ramen per t’u pershtatur me rregullat e shtetit ligjor qe jane respektimi i vendimit te gjykatave une e pres pa diskutim. Jam gati te ulem qe neser per bisedime me Ramen dhe me cilindo tjeter”, u shpreh Berisha.

Duke cituar disa deklarata te presidentit Topi se nuk del mbi vendimet e gjykatave, i pyetur nga gazetaret, kryeministri Berisha la te kuptohet se edhe me ndermjetesimin eventual, presidenti nuk do te pranoje si negociate rinumerimin e votave.

“Ti do qe te besh gjykates presidentin, por per presidentin eshte shume i papershtatshem per postin, marrja e nje roli te tille”, tha Berisha.

Dhe kur kane mbetur vetem pese jave nga afati 6 mujor i kushtetutes per mandatet, kryeministri Berisha beri te qarte se vazhdimi i bojkotit pertej kesaj periudhe do te thote djegie e mandateve te deputeteve aktuale socialiste, duke konsideruar njekohesisht si joserioz skenarin e perfolur per berjen e betimit dhe daljen serish nga parlamenti te deputeve socialiste

“Kushtetuta e vendit nuk mund te mbetet kurre peng i bojkotit. Ketu eshte zoti Rama qe vendos t’ua djege ose jo mandatin deputeteve te vet”, tha Berisha.
avatar
SpLaSh

Posts : 298
Join date : 22/12/2009
Age : 25
Location : AlbaNia KuKeS

Shiko profilin e anëtarit http://wWw.KuKsI.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi