Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
2 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 2 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

Tryeza, Topi pret Berishen

Shko poshtë

Tryeza, Topi pret Berishen

Mesazh  Dikush prej Tue Feb 02, 2010 9:46 pm


Burime per Top Channel konfirmojne se Presidenti i Republikes po pret qe mazhoranca te shprehe ne menyre te qarte vullnetin per t'u ulur ne nje tryeze politike.

Deri me sot kryeministri eshte shprehur se nuk refuzon askend qe do te organizoje negociata dhe nese Topi do te binde Ramen, per t'u pershtatur me rregullat e shtetit ligjor qe jane vendimi i gjykateve, atehere ai mirepret cdo takim.

Kurse kryetari i opozites eshte deklaruar se e ka shprehur qarte gatishmerine per t'u ulur ne nje tryeze te hapur per dialog dhe per zgjidhjen e krizes politike.

Burimet saktesojne per Top Channel se Presidenti i druhet mospjesmarrjes ne tryeze te kryeministrit.

Sic pohoi ne nje interviste per Top Channel Afrim Krasniqi, ish-keshilltar politik i Presidentit Moisiu dhe deshmitar okular i disa tryezave, kryetari i partise demokratike Sali Berisha nuk ka marre pjese me argumentin se si kryeminister ai nuk mund te ulet ne tryeza partish politike.

Madje edhe ne 2007-en, kur diskutohej kodi zgjedhor, ai gjeti nje aktor tjeter jashte tryezes se partive politike: sipas analisteve, per t'i hequr meriten per zgjidhjen e krizes, presidentit Moisiu. Te njejtet analiste pyesin sot nese kryeministri do te pranoje apo jo te ulet ne nje tryeze te thirrur nga ish-vartesi i tij, sic e ka cilesuar ai vete njehere Presidentin Topi? Ne cdo rast, sipas burimeve, kreu i shtetit po pret shprehjen e vullnetit te qarte te mazhorances.
avatar
Dikush

Posts : 115
Join date : 20/12/2009
Age : 29
Location : Tropoja/Albalia

Shiko profilin e anëtarit http://wWw.Dikush.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi