Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

PS akuzon qeverine: Paguan 35 zv/ministra

Shko poshtë

PS akuzon qeverine: Paguan 35 zv/ministra

Mesazh  Dikush prej Tue Feb 02, 2010 10:06 pm


Partia Socialiste ka patur ne fokus te akuzave te saj shpenzimet e fryra e te pajustifikuara te qeverise ne nje periudhe krize ekonomike qe sipas deputetit Erjon Brace po fundos cdo dite e me shume qytetaret shqiptare.

Zoti Brace renditi nje sere pikash, te cilat sipas tij jane tregues i nivelit te krizes rritjen e cmimeve per prodkutet ushqimore dhe ato jetesore, rritjen e taksave, zhvleftesimin e lekut dhe renien e te ardhurave. Ne keto kushte tha deputeti socialist qeveria jo vetem qe nuk mendon per shqiptaret por rrit shpenzimet per organikes e saj.

"Per shkak te vendimmarrjes politike ne kemi sot 35 zevendesministra, me shume se ne çdo vit e qeveri qe prej vitit 1912, ne nje strukture ekstremisht jo normale, jo funksionale po aspak sherbyese. Nje çete me njerez politike e te paafte, te papershtatshem e dallkauke. Nje çete qe kushton shume por qe e paguajne qytetaret shqiptare, me qindarkat e tyre te krizes. 140 mln leke ne muaj. 1,6 miliard ne vit (rroga, sigurime, dieta, ndihmes, keshilltare, makine, telefon) per keta 35 vete", u shpreh Brace.

Deputeti socialist ka detajuar me tej shpenzimet e zevendesministrave te qeverise Berisha.

"Ne muaj, e barabarte me: ndihmen ekonomike te 7000 te papuneve. pensionin minimal ne qytet te 1272 pensionisteve. pensionin minimal ne fshat te 2544 pensionisteve. Per te gjithe shqiptaret qe paguajne, vetem per 35 zv. ministra, llogaria ne muaj eshte kjo. - 4.666.666 leke ne dite. - 194.444 leke ne ore. - 3.240 ne minute. Pra, shqiptaret paguajne sot, 2.3 euro çdo minute vetem per 35 zv. ministrat, plus te tjera euro qe paguajne per 16 ministrat qe kane e qe nuk sherbejne", thote Brace.

Sipas Braces keto shpezime jane tregues i papergjegjshmerise se qeverise Berisha.

"Kjo eshte fatura qe shqiptaret paguajne me varferine e tyre! Me varferine e tyre, Kryetari i PD shperblen e paguan Levizjen Socialiste te Ilirit, Republiken e Fatmirit, Te Drejtat e Spiros, Monarkine e Ekremit, Idete Liberale te Arjanit, Aleancen personale te Neritanit, Biznesin mjedisor te Lufterit, madje edhe Ballin e Adriatikut!, tha Brace.
avatar
Dikush

Posts : 115
Join date : 20/12/2009
Age : 29
Location : Tropoja/Albalia

Shiko profilin e anëtarit http://wWw.Dikush.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi