Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

02.01.2010 Lajmi i Fundit Nga Vendi 2

Shko poshtë

02.01.2010 Lajmi i Fundit Nga Vendi 2

Mesazh  SpLaSh prej Sat Jan 02, 2010 11:53 pmPermbytjet, shpallet gjendja e jashtezakonshme

Reshjet dhe tejmbushja e liqeneve te hidrocentraleve me lumin Drin detyruan kryeministrin Sali Berisha te urdheroje hapjen e portave te sigurise.(UPDATE)

Ne Shkoder eshte shpallur nderkohe gjendja e jashtezakonshme per shkak te permbytjeve dhe kreu i qeverise ka urdheruar marrjen e masave urgjente per te evakuuar banoret qe ndodhen prane zones qe do preket nga permbytja.

Zhvendosja e banoreve ka nisur me mjetet tokesore dhe lundruese te vena ne dispozicion prej ushtrise ne komunat Ane e Malit dhe Guri i Zi. Shtabi i emergjences njofton se te gjithe te evakuuarit do te akomodohen ne ambjentet si neper hotele, konvikte dhe kavalishencat te vena ne dispozicion nga autoritetet.

Kryeministri se bashku me Ministrin e Brendshem, Lulzim Basha dhe drejtuesit e emergjencave civile kane vizituar zonat e goditura nga permbytja.

Nderkohe njoftohet se situata mbetet mjaft kritike ne Shkoder dhe ne rrethinat e saj. Sipas korrespondentit te Top-Channel reshjet e shiut vazhdojne me intensitet ne Qarqet e Shkodres dhe Kukesit dhe niveli i ujit ne liqenin e Komanit dhe te Vaut te Dejes rritet me 50 centimetra ne ore ndaj hapja e portave pritet te ndodhe nga casti ne cast.

Njoftohet gjithashtu se shtabi i emergjencave civile ka hartuar nje harte me zonat me te rrezikuara duke nisur edhe evakuuimet ne disa fshatra si dhe ne zonen periferike te Bacallekut te qytetit te Shkodres.
avatar
SpLaSh

Posts : 298
Join date : 22/12/2009
Age : 25
Location : AlbaNia KuKeS

Shiko profilin e anëtarit http://wWw.KuKsI.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi