Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
2 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 2 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

04.01.2010 Lajmi I Fundit Nga Vendi

Shko poshtë

04.01.2010 Lajmi I Fundit Nga Vendi

Mesazh  SpLaSh prej Mon Jan 04, 2010 3:03 pm


Shkoder, situata ende e rende, 200 shtepi te izoluara
Situata ne rrethin e Shkodres vazhdon te jete e rende pasi 750 banesa jane permbytur, ndersa 200 prej tyre jane te izoluara.

Shirat e rrembyer dhe hapja e kaskadave te Drinit ka zhytur ne uje shume shtepi dhe zonat me problematike jane, Shirqi, Oboti, Bahcalleku, Ajasemi si dhe Dajci.

Ne Obot rreth 130 shtepi jane te izoluara plotesisht dhe asnje prej familjeve nuk deshiron te largohet. Gjithashtu, ne Ajasem jane bllokuar 30 shtepi, ne Bahcallek 10 dhe ne Dajc 30.


Nderkohe qe Shtabi i Emergjencave ka regjistruar rreth 70 familje te shperngulura ne zonen e Obotit ku situata eshte me e rende dhe rreth 150 banesa jane ende nen uje, me gjithe nderprerjen e reshjeve. Te shperngulurit kane shkuar prane familjareve te tyre dhe shume pak ne ambjentet e hapura nga emergjencat civile.

Jane rreth 420 banesa ne zonen e dajcit dhe fshatrat e tjera e tjera perreth, por vetem 50 familje jane shperngulur prane familjareve te tyre. emergjencat civile kane shperngulur 130 persona te komunitetit rom qe banojne ne nje zone te ulet ne lagjen Bacallek te Shkodres. Mesohet se ata jane cuar per t’u strehuar ne ambjentet e ish repartit ushtarak ne Melgushe, disa kilometra me tej.

Sipas te dhenave te deritanishme, ne Shkoder jane evakuar 130 persona, ndersa 3 familje ne Dajc. 3500 ha eshte siperfaqja e tokes se mbuluar nga ujerat ne kete rreth, ndersa numerohen rreth 200 banesa te izoluara nga ujerat.
avatar
SpLaSh

Posts : 298
Join date : 22/12/2009
Age : 25
Location : AlbaNia KuKeS

Shiko profilin e anëtarit http://wWw.KuKsI.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi