Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
2 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 2 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

06.01.2010 Lajmi I Fundit Nga Vendi

Shko poshtë

06.01.2010 Lajmi I Fundit Nga Vendi

Mesazh  SpLaSh prej Wed Jan 06, 2010 4:08 pm


Berisha: Banoret te evakuohen, te shmanget katastrofa
“Jemi para nje situate emergjente reale. Potencialisht katastrofa qendron si Shpate e Demokleut. Detyra jone eshte te parandalojme katastrofen, por kerkoj qe zona e Nenshkodres dhe e Dajcit te evakuohen. Duhet te pergatitemi per te gjitha situatat”.

Keshtu deklaroi ne nje mbledhje urgjente qeverie kryeministri Sali Berisha, i cili njoftoi ngritjen e Komitetit te Emergjences Civile, qe do te koordinoje me autoritetet vendore te gjithe procesin e evakuimit nga zonat e permbytyra.

“Banoret duhet te tregohen te matur dhe te marrin vendim per t’u larguar, pasi qofte edhe nje jete e humbur eshte shume e rende per vendin. Trimeri eshte te gjesh rrugen per ta perballur me mencuri kete situate”, u shpreh kryeministri.

Duke ndare detyrat per ministrat e kabinetit, Berisha kerkoi impenjim maksimal te Forcave te Armatosura, te drejtuesve te energjitikes, shendetesise, te rrugeve, te shendetesise, nderkohe kerkoi nga vete banoret qe te japin kontributin e tyre ne shpetimin e gjese se gjalle, duke siguruar se strehimi i te evakuuarve do te jete ne kushte optimale.

“Te evakuohet patjeter Nenshkodra, Dajci, si dhe te merret ne konsiderate Velipoja, Ana e Malit dhe rrethinat”, u shpreh Berisha.
avatar
SpLaSh

Posts : 298
Join date : 22/12/2009
Age : 25
Location : AlbaNia KuKeS

Shiko profilin e anëtarit http://wWw.KuKsI.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi