Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Tue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Wed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Wed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Wed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Wed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Wed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Wed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Tue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Tue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 11 më Fri Dec 28, 2012 4:20 pm

Leter dashurie

Shko poshtë

Leter dashurie

Mesazh  Dibrani prej Wed Jan 06, 2010 11:22 pm

Vetem per TY
Postuar nga mufitk


Mirmbrema e dashura ime, ja engjulli im mora te shkruaj nji leter ne mes te ksaj nate.
Eshte nji nat e dalluar nga netet e tjera,disi me duket shume e rend,gjum s'kam fare ne sy.
Syt e mij filluan te qajn,jam teper I merzitur e gjithkjo buron nga vetmija qe me shoqeron ter naten, me duket vetja krejt i humbur dhe i pa fat .
I tretur ne mendime mendja me shkoi me vrap tek ti.Vetem lapsi me ben shoqeri ne kto ore te vona.Sonte kur po te shkruaj duke me dridhur dora, nji ndjenj e madhe ma pushtoi trupin qe me duket se me eshte ber si nje lule e vyshkur.Me lejo qe ti them disa fjel per dashuron ton qe ma mondojn trurin e ma lodhin zemren.
Cudi shiesh me nji njeri qe nuk e ke par kurr me par, qe nuk ke ndjer mungesen e tij,nuk ke ndjer asgje per te per nji moment ndryshon c'do gje.
Ashtu ndodhi edhe me njoftimin ton,me te vertet ndryshoi cdo gje, prej atij momenti fillova te mendoj ne ty, fillova ta ndjej nji simpati qe nuk pershkruhet, nuk munda t'ju besoj syve te mij, se si per nje caste ndezen nji zjarr te madh.Fillove te depertosh thell ne mendimet e mija,mundohesha ta mbledh veten por me kot vazhdimisht mendoja ne ty! Ishe si nje shigjet e cila godet ne vend te caktuar dhe nuk leviz nga gjurma qe len.Prej asaj dite fytyra jote me rrine para syve, me te vertet ndjeva se jemi te lindur per njeri tjeterin!
Isha i lumtur qe te takova.Para se te njihja ty per mua gjdo gje ishte e zbrazet, endesha neper rruget midis sendeve e asgje s'kishte vler e as emer s'kishte.Gjithcka ishte e vdekur, e heshtur, gjithcka ishte e te tjereve, e huaj, per mua s'kishte asgje.Por tani ti mbushe kupen e cdo gjeje.Kudo qe shkoj fytyra yte me rrin perpara me jep hapa te sigurt te eci kah jeta reale.
Me treove per dashurin qe ndjen per mua dhe une e pranova.
Zemra ime i hapi dyert e dashuris, shpirti im pranoi shpirtin tend.Neper koke po me sillen ditet qe po ikin duke na len kujtime te thella, me duket se po ecim neper rrug te shembura, ujisim lule te thata.Por une kam filluar te te dashuroj me gjith fuqin qe kam, mendoj se kete e ke verejtur edhe ti gjat bisedave tona.
Athua...Pse valle me duken ditet aq te gjata kur pres qe perseri te shkruajm! Me thuaj pse me dole ne kete bot, athua vetem per tme deshpruar?Pse mi zure te gjitha rruget?Pse trokite ne zemren time,vetem te ma marrish zemren dhe tash nuk te vjen keq per vuajtjet e mia?Me ndihmo te lutem ta vazhdoj rrugen e filluar, kete rrug her gremin e her lendine.Me thuaj a gaboj qe te dua kaq shum?Te lutem te kesh meshir mos me le ne dor te vetvetes, ose me thuaj fjalen me te rend ''s'te dua''.
Me thuaj a me don qe te mund te jetoj per kete dashuri, mos me ler keshtu te vuaj sepse edhe une kam te drejt te dashuroj.
Mos lejo te ngrisin mure mes nesh, sepse dashuria jote do te godas gjithkah pluhurin e urrejtjes.Nuk dua qe rruget tona ti shtrojm me therra.
Vetmia cdo her e me shum po me lemerit, kujtimi per ty po me ben ta le kete bot te gjenjeshtruar dhe ne fund ta shof veten se po mbes aty ku isha ne fillim.
Gjithmon me duket se kemi mirkuptim te fsheht ne zemrat tona, qe me ben te shpresoj kote.Jet pse qenkshe kaq e pa meshir?Pse nuk mundem te kem prane pergjithmon e te jem i lumtur.E urrej jeten. pse kur e don e smundesh me vazhdu.
Dashurin qe kam per ty nuk eshte vetem fjal por t'merr, humbje e nji gjeje qe ne asnji menyr nuk guxoj qe ta humbi.
Ah sa kam deshir te jem afer teje dhe te perqafoj em gjith fuqin qe kam.
kur me mengun ti, vuajtjet me jan te mdhaja, nuk du as te haj, as te pije, ushqimi i vetem i shpirtit tim eshte mendimi im per ty dhe ditet qe po i kalojm se bashku.Ta dhurova ty zemren se mendova se vetem ti mund te mi hapesh dyert e lumturis qe asnjiher su qelen per mua.
Te dua ne cdo te rrahur te zemres, por kot po me duket se ty nuk te pikellon kujtimi i nje vashe e cila ka deshir ta duash.
Une te dhuroj dashuri, miresi e lumturi athua do ti pranosh...!Valle per te dhurar nji dashuri te till a eshte leht ta thash mes ketyre rreshtave? Jo! Ate qe e ndjen ne shpirt veshtir e ke ta thuash mes ketyre faqeve.Me beso se duke menduar ne ty asgje nuk shof rreth meje.A sikur ta dije se cka mendoj per ty edhe sa vuaj per ty mesiguri kurr nuk do t'me thoje qe ta leme me kaq.
Te dashuroj ashtu sic je, per zemren time mjafton vetem nji shikim i yti.Frigohem qe kjo dashuri do di t'me kthehet me tradhti e kujtimet z'di se si ti zhduk, si ti shlyej te shkruarit ne zemer.Une nuk mund te largohem, e ti nese ke zemer ta humbish gjith kete lumturi, endrrat e mija ti zhdukish dhe te vyshkem si lulja pa uje, largohu...
Une gjithmon jam munduar qe te bahem djali i endrrave tua, por nuk e dij sa i pershtatem endrres sate.Une nuk e dij a mund te egzistoj ndonji qe mund te te dashuroj me fort se un.Ndoshta valle une jam ber pengesa jote, ndoshta nuk jam ai qe te duhet ty.Me trego c'te bej? Une nuk mundem te shkoj kunder zemres sime e cila eshte me e fort se une.
Dashuria ime ndaj teje eshte aqe e madhe sa qe nuk mund te lejoj te dashuroj ndonji tjeter.Ti je e para ne te cilin u dashurova si kurre me pare ti je fmra per te cilen kam qare e do te qaj dhe qe se kam bere dhe zbesoj se do e bej per ndonje njeri dhe nuk dij a mund te te harroj ndonjiher..vuaj kur mendondoj se ndonjiher mund te te perkedhel dore e huaj.
Nuk e dij se pse me ben te perlotur per asgje te keqe, ti je princesh qe c'do her e kam endrruar. Un nuk mund te te ndal, por vetem dua te te them se sa te njohe ti nuk je njeri qe mund te beshe gabime te tilla te pahije, nuk e dij pse mundohesh ta mposhtesh vehten, jo vetem mua qe me mundojn dhe qe e vyshkyn dashurin tone, por per ato gabime jam e bindur se dhe ZOTI do na falte te lutem nese me don leri ato gjera qe vetem e shkaterrojn dashurin ton.
Une te dua prap dhe dashurin tone nuk munde ta ftohe asnji dimer, s'ka force qe mund ta dobesoj dashurin qe kam per ty.
Do te dua c'doher, ne c'do hape, ne semundje, ne sherim, ne pikellim, ne gezim, per ty jetoje hde prane teje kame deshir ti mbylli syte per her te fundit.Te kerkoj falje nese ndonjiher te kam merzitur.Nese e din vleren e dashuris mos mi prish endrrate mija qe i kam per ty, mos lejo qe lumturin, dashurin gezimin qe me takon mua, qe jam munduar me tane fuqin tkem prane zemres, Ti si do ja besh nese me len mua me lot ne sy, pa zemer, pa shpirt, ne rruge te humbur, te mjegulluar. Athua a do te kem te drejt ndonjiher te them je i imi pergjithmon.Eh sa me malle e pres kete moment.Jam e venitur si nena per femijn e vdekur, ose si femiju pa nen, por ti nuk me kupton dhe nuk me beson per ate me len te vuaj, e ti mundohesh te shkosh nen perqafimin e ndonji vajze tjeter, nese ti e don per mua mos u merzit, leremi mua vuajtjet, lotet, hidhrimin ti gezoje jeten me vajzen te cilen e enderron.
Dashurin tone qe e kishim mbylle ne nji burge te perjetshem dhe celsin hudhe ne nji det te pafund.Deshiroj qe dashuria jone te ngel diku large nesh te mos e gjej kush, dhe ate kujtoje ndonjiher kur do ta kesh me veshtir, kujtoje se ende une te dua,ende vuaj per ty, ende dua ti shoh syt e etu qe gjithmon i kam dashur,por nuk do ti kem prane ti shiqoj, ti perkedhel me duart e mia.
''Kisha pas deshir te shof me kate te veshur, te shof se kush e zevendeson vendin tim, kush engjullin tim po e perqafon,te shof ty te buzeqeshur nen kraharor te tjetrit dhe ne fund do te pajtohem me fatin tim''.(E ne qofte se do jem une ai, do te jem me i lumturi ne bote).
E fati qenka me i fuqishmi ne bot, jeta paska pa fund cudira, cuadira te medha qe as vet ti nuk mund ti kuptosh.Per dashurin tone do te mbesin vetem endrrat deshirat e parealizuara.Vertet eshte keq te largohesh nga e bukura qe te pelqen, eshte mekat i madh kur duhet ti thuash dikujt ''LAMTUMIR'' edhe pse veshtir ta shqipton goja te humbish gjejen me te cmuar te jetes sate.
''NESE TI DESHIRON TE JEMI BASHK BESOJ SE DO JESH ME I LUMTURI NE BOTE, E ATEHER DO TE VAZHDOJM JETEN TE DY TE LUMTUR NJERI PRAN TJETRIT GJERE NE FRYMEN E FUNDIT''!!!

Po e permbylli kete leter ne mes te nates me plot lote ne sy duke shpresuar per ardhmerin tone dhe panderprer duke shqiptuar flajen:

"TE DUA SHUUUUMMM"
avatar
Dibrani

Posts : 221
Join date : 26/12/2009
Age : 29
Location : -----------------

Shiko profilin e anëtarit http://WWW.DIBRAJONE.TK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pergjigjie

Mesazh  Dikush prej Sat Jan 09, 2010 1:36 am

sa te gjat e paske pas letren mer cun..
kush e di sa stilolapsa ke hargju..!
Res Very Happy
avatar
Dikush

Posts : 115
Join date : 20/12/2009
Age : 29
Location : Tropoja/Albalia

Shiko profilin e anëtarit http://wWw.Dikush.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Leter dashurie

Mesazh  Dibrani prej Sat Jan 09, 2010 4:45 pm

Dikush shkruajti:sa te gjat e paske pas letren mer cun..
kush e di sa stilolapsa ke hargju..!
Res Very Happy
E lex re
avatar
Dibrani

Posts : 221
Join date : 26/12/2009
Age : 29
Location : -----------------

Shiko profilin e anëtarit http://WWW.DIBRAJONE.TK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Leter dashurie

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi